Windy w blokach, nowe miejsca parkingowe. PiS chce modernizować osiedla w Mogilnie
Kandydat do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Ireneusz Stachowiak podsumował inwestycje, jakie udało się zrealizować za rządów PiS w powiecie mogileńskim. Zapowiedział też m.in. program modernizacji osiedli.
Jak wskazał, w ciągu 8 lat rządów PiS w powiecie przebudowano drogi i zmodernizowano obiekty sportowe za blisko 40 milionów złotych.
Poza tym przeprowadzono też wiele działań ekologicznych. – Tutaj, w ramach realizacji programu „Czyste powietrze”, gminy, które pomagają w realizacji tego programu i mieszkańcy, którzy skorzystali na jego realizacji – ponad 1200 osób – uzyskało dofinansowanie w wysokości [łącznie – przyp. red.] 23 milionów złotych. Blisko setka mieszkańców uzyska też dofinansowanie w ramach programu „Moja woda” – mówił Stachowiak.
– To są realne programy, które Prawo i Sprawiedliwość przez 8 lat rządów tutaj zdołało zrealizować, ale oczywiście my w ramach kampanii wyborczej idziemy dalej, pokazujemy kolejne konkrety, m.in. program modernizacji osiedli – w Mogilnie chcemy modernizować bloki, budować nowe miejsca parkingowe i, co ważne, budować windy w blokach. To jeden z ważnych punktów tego programu – zadeklarował.
Ireneusz Stachowiak zapowiedział, że jako poseł będzie walczył o przebudowę drogi krajowej nr 15, a także budowę zachodniej obwodnicy Mogilna, co poprawi komunikację w tym regionie.
Więcej w relacji Marcina Glapiaka.
Zobacz także

Marcin Sypniewski [Konfederacja]: Listy Platformy zaczynają przypominać wielki odkurzacz
2023-08-21, 16:20Marcin Sypniewski z Konfederacji krytykuje przyjęcie przez Donalda Tuska na listę wyborczą Koalicji Obywatelskiej, lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka. Na konferencji prasowej w Bydgoszczy polityk Konfederacji nazwał ten sojusz … Czytaj dalej »

Prezentacja kandydatów KO z Torunia. Chcą zacząć realizować własne pomysły
2023-08-21, 15:18Koalicja Obywatelska rozpoczęła w Toruniu zbiórkę podpisów pod listami wyborczymi do Sejmu i Senatu. Była to też okazja do prezentacji kandydatów. Czytaj dalej »

Lewica rozlicza się z wyborcami. Politycy z Kujaw i Pomorza pokazali, ile zdziałali
2023-08-21, 14:45Aktywność na rzecz utworzenia w Bydgoszczy uniwersytetu medycznego, wnioski budżetowe dotyczące m.in. wsparcia dla samorządów, czy niedopuszczenie do fuzji bydgoskich szpitali szpitali - to według działaczy Lewicy główne sukcesy… Czytaj dalej »

Dr Patryk Tomaszewski: W Polsce proces wyborczy nie jest naruszany [Rozmowa Dnia]
2023-08-21, 09:30Politolog dr Patryk Tomaszewski, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK podkreślał, że nie jest właściwe wskazywanie Polakom wyboru politycznej drogi przez polityków z innego kraju. Czytaj dalej »

Donald Tusk na wiecu we Włocławku: 15 października będzie dniem sądu
2023-08-18, 20:57- Pełnej prezentacji programu wyborczego poświęcimy cały dzień. Będzie to program nie tylko na 4 lata, ale też 100 konkretów na pierwszych 100 dni - mówił Donald Tusk, lider Koalicji Obywatelskiej, we włocławskim amfiteatrze. W… Czytaj dalej »

Bydgoscy kandydaci KO do Sejmu zaprezentowani. Listę otwiera Paweł Olszewski
2023-08-18, 18:51Działacze Koalicji Obywatelskiej przedstawili bydgoskich kandydatów do Sejmu. Jedynką na liście jest poseł Paweł Olszewski; znaleźli się na niej także poseł Iwona Kozłowska, senator Krzysztof Brejza, psychiatra Włodzisław Giziński… Czytaj dalej »

Ostatnio niezrzeszony, wcześniej w Kukiz15 i KP-PSL. Paweł Szramka członkiem klubu KO
2023-08-18, 16:41Paweł Szramka jest nowym członkiem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. W ostatnim czasie był posłem niezrzeszonym. Czytaj dalej »

Prawo i Sprawiedliwość prezentuje swoje hasło na wybory. Na co postawili?
2023-08-18, 12:51- Hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości to „Bezpieczna Przyszłość Polaków' - poinformował w piątek wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Czynimy wszystko, i to skutecznie, by to bezpieczeństwo stale rosło - powiedzi… Czytaj dalej »

Sejm przyjął uchwałę o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego na 15 października
2023-08-17, 18:00Zjednoczona Prawica, Kukiz '15 i Polskie Sprawy zagłosowały „za' i te głosy wystarczyły do wymaganej większości. Referendum odbędzie się w dniu wyborów parlamentarnych. Padną w nim cztery pytania: o wyprzedaż majątku państwowego… Czytaj dalej »

Jest porozumienie liderów partii opozycyjnych w sprawie Paktu Senackiego
2023-08-17, 12:36Zakończyły się prace nad drugą edycją Paktu Senackiego. Najważniejsze jest to, że po długich przygotowaniach doszliśmy do porozumienia, kierując się przede wszystkim optymalizacją wyniku - powiedział w czwartek (17 sierpnia) senator… Czytaj dalej »