O rozbudowę dróg i poprawę jakości życia na osiedlach będzie zabiegać Ireneusz Stachowiak
Ireneusz Stachowiak ogłosił start w wyborach do sejmu. Inowrocławianin z hasłem „Ostatni na liście” reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Podczas konferencji prasowej zapewnił, że jako poseł będzie dbał o potrzeby lokalnej społeczności.
– Mamy piękne, duże osiedla w Inowrocławiu, ale także w wielu innych ośrodkach – mówi Ireneusz Stachowiak. – Potrzebujemy miejsc parkingowych, potrzebujemy termomodernizacji budynków, potrzebujemy w końcu wind dla ludzi starszych. Miałem okazję ostatnio rozmawiać na ten temat z kilkoma ludźmi starszymi. Sam wychowałem się na takim osiedlu. Nasi rodzice na tym osiedlu mieszkali, dzisiaj są to już ludzie starsi, którzy potrzebują dostępu do wind, którzy muszą często wchodzić na 4 piętro. Chcemy to zmienić, chcemy dofinansować właśnie takie zadania: żeby nasze osiedla piękniały, żeby pojawiały się nowe parkingi, żeby było na tych osiedlach dużo zieleni i przemyślanych inwestycji.
Ireneusz Stachowiak zapowiedział też, że jako poseł będzie walczył o rozbudowę dróg krajowych nr 15 i 25, co pozwoli uniknąć wykluczenia komunikacyjnego w naszym regionie.
Zobacz także
Iwona Michałek: Idźmy na wybory albo głosujmy korespondencyjnie. Na Andrzeja Dudę
2020-06-15, 13:05Kujawsko-pomorscy działacze Porozumienia Jarosława Gowina przekonują do ponownego poparcia Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Czytaj dalej »
Jedenastu kandydatów. Tylko jeden zostanie prezydentem RP
2020-06-13, 10:20Państwowa Komisja Wyborcza podała informacje o kandydatach chcących ubiegać się o fotel prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. O najważniejszy urząd w kraju walczy 11 osób. Czytaj dalej »
To już ostatnie chwile na zgłoszenie chęci głosowania korespondencyjnego!
2020-06-13, 07:08Wyborcy mają jeszcze tylko kilka dni, by w nadchodzących wyborach prezydenckich zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego. Aby móc skorzystać z tego wariantu oddania głosu, trzeba dopełnić na czas niezbędnych formalności. Czytaj dalej »
Prezydent Andrzej Duda: Będę stał na straży, by S10 została zbudowana [wywiad]
2020-06-10, 10:45Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu Polskiemu Radiu PiK. - Postanowiłem objąć budowę S10 moim specjalnym prezydenckim patronatem, bo jest bardzo potrzebna w tym regionie i chciałbym, żeby była zrealizowana jak najszybciej - mówił… Czytaj dalej »
Wizyta prezydenta w Kujawsko-Pomorskiem - komentarze
2020-06-10, 06:15Droga S10 będzie finansowana z budżetu państwa - taką deklarację złożył w Solcu Kujawskim prezydent RP Andrzej Duda. Z mieszkańcami spotkał się na pl. Jana Pawła II. Czytaj dalej »
Ponad 86 tys. podpisów poparcia w regionie dla Rafała Trzaskowskiego
2020-06-09, 17:35Platforma Obywatelska dziękuje mieszkańcom regionu za poparcie Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta RP. Na Kujawach i Pomorzu listy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej podpisało 86 tys. 401 osób. Czytaj dalej »
Robert Kwiatkowski: - Platforma nie ma wrażliwości na lewicowych wyborców
2020-06-08, 11:30- To będzie gwałtowny i intensywny finisz kampanii wyborczej, bo ekipie rządzącej pali się grunt pod nogami - mówił w Rozmowie Dnia poseł Robert Kwiatkowski. Podsumował też działania Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Sejm: rząd premiera Mateusza Morawieckiego z wotum zaufania
2020-06-04, 17:58Sejm zagłosował i jest wotum zaufania do rządu premiera Morawieckiego. Za wnioskiem zgłoszonym przez szefa rządu było 235 posłów. Przeciw 219. Dwóch wstrzymało się od głosu. Czytaj dalej »
Rocznica wyborów 4 czerwca. Jan Wyrowiński: Sen zaczął się spełniać
2020-06-04, 11:34- To jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu - tak o 4 czerwca 1989 roku mówi były marszałek Senatu Jan Wyrowiński. Dokładnie 31 lat temu w Polsce odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne. Czytaj dalej »
Podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego zbierane w urzędzie? Donos się nie potwierdził
2020-06-03, 16:10Postępowanie w sprawie rzekomego zbierania podpisów w Urzędzie Miasta w Świeciu, pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego, zostało umorzone przez policję. Czytaj dalej »