Mrocza ma nowego burmistrza. Jarosław Okonek wygrał wybory w pierwszej turze
Jarosław Okonek będzie nowym burmistrzem Mroczy do końca aktualnej kadencji, czyli do 30 kwietnia 2024 roku. Wygrał niedzielne przedterminowe wybory ogłoszone po tym, jak poprzedni burmistrz Leszek K. został skazany prawomocnym wyrokiem za przekroczenie uprawnień.
Nowy włodarz był do tej pory wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Zagłosowało na niego wczoraj prawie 61% głosujących, co oznacza, że wygrał w pierwszej turze. Frekwencja wyniosła 41,65 procent.
– Naprawdę, nie wierzyłem w to, że już w I turze głosowania będzie nas tylu, którzy uwierzą, że „Razem zbudujemy nasz przyszłość”. To ogromny mandat zaufania. Zaufanie, którym mnie Państwo obdarzyliście, jeszcze bardziej zobowiązuje mnie do ciężkiej i sumiennej pracy na rzecz Naszego Miasta i Naszej Gminy, a wszystkie krytyczne głosy, jakie się pojawiają w różnych miejscach, jeszcze bardziej mnie do tego zmobilizują – napisał w mediach społecznościowych Jarosław Okonek.
– Jestem otwarty na współpracę, dlatego zapraszam wszystkich do wspólnego działania dla dobra naszej „Małej Ojczyzny”. Drzwi gabinetu burmistrza zawsze będą otwarte. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję za zaufanie i poparcie. Pamiętajcie: Razem zbudujemy naszą przyszłość! – dodał nowy burmistrz Mroczy.
Oficjalne przekazanie władzy w gminie i mieście nastąpi prawdopodobnie w piątek. Jarosław Okonek podkreślał, że najważniejsze jest kontynuowanie rozpoczętych prac. – Muszą być kontynuowane te inwestycje, które zostały rozpoczęte. Uważam, że najkorzystniejsze dla gminy Mrocza są te prace, które toczą się na naszym terenie. Nie są wykonywane za nasze pieniądze, czyli to są inwestycje Starostwa Powiatowego czy Urzędu Marszałkowskiego. One służą naszym mieszkańcom i nie obciążają nas również późniejsze koszty utrzymania danych inwestycji. Tu mówię głównie o drodze wojewódzkiej 243 i drodze Mrocza – Liszkowo. To jest inwestycja powiatowa, służy naszym mieszkańcom. Nie ma tam dojazdu alternatywnego do tych miejscowości i nie obciąża naszego budżetu.
Więcej w relacji Roberta Erdmanna.
Zobacz także
W Toruniu już zagłosowali. Liceum przeprowadziło symulację wyborów [zdjęcia, wideo]
2023-10-05, 11:57Jest komisja wyborcza, są stanowiska do głosowania i nawet urna. W IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu trwa symulacja wyborów parlamentarnych. Mogą wziąć w niej udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Akcja ma zachęcić… Czytaj dalej »
Co zrobić, by w Polsce było bezpiecznie? Kolejna debata wyborcza w PR PiK [zapis wideo]
2023-10-05, 08:31O bezpieczeństwie, ale także nielegalnej migracji w Polsce i Europie mówili w Polskim Radiu PiK w czwartek (5 października) kandydaci w nadchodzących w wyborach. Debatę prowadził Michał Słobodzian. Czytaj dalej »
Wiceminister Gembicka: Inwestorzy i mieszkańcy Grudziądza zyskają nowe drogi
2023-10-05, 07:4559 milionów złotych trafi do Grudziądza w ramach programu Polski Ład, w ramach edycji dotyczącej Stref Ekonomicznych - poinformowała wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi poseł Anna Gembicka. Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak: Ciech poradzi sobie bez największej spalarni odpadów w Polsce [odpowiedź spółki]
2023-10-05, 06:50Ireneusz Stachowiak - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i kandydat w wyborach do Sejmu - odpowiada związkowcom Zakładu Ciech. Ci zarzucili mu, że działa na szkodę zakładu krytykując budowę na jego… Czytaj dalej »
Kandydaci Paktu Senackiego: Izba Wyższa jest niezbędna, by prawo było stanowione prawidłowo
2023-10-04, 22:08- Mamy do odegrania wielką role w naprawianiu Rzeczpospolitej - powiedział w Toruniu Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Przed pomnikiem Mikołaja Kopernika zaprezentowali się dziś kandydaci do Senatu z województwa kujawsko-pomorskiego… Czytaj dalej »
Minister Wenderlich: W planach obronnych PO Bydgoszcz byłaby miastem przyfrontowym
2023-10-04, 21:29Temat bydgoskich likwidacji - szczególnie w kontekście jednostek lotnictwa wojskowego - podjął w Fordonie Jarosław Wenderlich, kandydat PiS do Sejmu, przewodniczący klubu radnych PiS w bydgoskiej Radzie Miasta i podsekretarz stanu w… Czytaj dalej »
Remonty dworców w Toruniu i Mogilnie. „Kolej się prężnie rozwija, inaczej niż za rządów PO i PSL"
2023-10-04, 21:00- Przez ostatnie lata intensywnie rozwija się infrastruktura kolejowa, która w dużej mierze została zaprzepaszczona za czasu rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego - mówił podczas konferencji przy dworcu w… Czytaj dalej »
Posłanki PO: Polska szkoła jest źle zarządzana, a pensje nauczycieli bardzo niskie
2023-10-04, 20:26Posłanki PO Iwona Kozłowska oraz Magdalena Łośko skrytykowały w Bydgoszczy obecny system edukacji w Polsce. Czytaj dalej »
Posiłki dla dzieci i wspieranie talentów. Szkoły korzystają z rządowych programów
2023-10-04, 20:02Poseł Prawa i Sprawiedliwości Ewa Kozanecka wspólnie z burmistrzem Janowca Wielkopolskiego Leszkiem Grzeczką podsumowała inwestycje, jakie udało się zrealizować z rządowych programów „Posiłek w szkole i w domu” oraz „Laboratoria… Czytaj dalej »
Posłanka Borowiak: Grozi nam zalew imigrantów, tylko referendum to zatrzyma
2023-10-04, 19:30We Włocławku działacze Prawa i Sprawiedliwości zachęcali mieszkańców do udziału w zbliżającym się referendum. Czytaj dalej »