Wyborcze listy partii Polska 2050 w Bydgoszczy i Toruniu. Toruńską „dwójką” jest wójt Płużnicy
Polska 2050 Szymona Hołowni zaprezentowała swoich kandydatów do Sejmu w Bydgoszczy i Toruniu. Na listach Trzeciej Drogi w okręgu wyborczym nr 5 (Toruń) wystartuje 13 przedstawicieli tej partii, a w okręgu nr 4 (Bydgoszcz) – 12.
Liderem Polski 2050 na toruńskiej liście jest Marcin Skonieczka. Wystartuje on z drugiej pozycji. – Startuję z drugiego miejsca, ponieważ w naszym okręgu „jedynkę” otrzymał nasz koalicjant Polskie Stronnictwo Ludowe – mówił podczas briefingu prasowego lider Polski 2050 w regionie.
Marcin Skonieczka jest ekonomistą, społecznikiem i doświadczonym samorządowcem. Od trzynastu lat pełni funkcję wójta gminy Płużnica, a wcześniej przez osiem lat działał w sektorze organizacji pozarządowych. – Pracując w administracji, od środka widzę, że od 2015 roku, Polska jest źle zarządzana. Niweczony jest potencjał obywateli. Politycy Zjednoczonej Prawicy dzielą nas na lepszych i gorszych. Ja na to się się godzę, dlatego postanowiłem wejść do polityki. Uważam, że państwo powinno wspierać swoich obywateli w rozwoju. Nie powinno ich ograniczać czy zastępować – mówił podczas toruńskiej konferencji.
Lider Polski 2050 w regionie przekonywał, że zależy mu na sprawnym i dobrze zarządzanym państwie, które daje równe szanse wszystkim obywatelom. – Uważamy, że polski Sejm trzeba przewietrzyć, dlatego w okręgu nr 5, na naszych listach nie mamy posłanek i posłów, mamy obywateli, którzy działają na rzecz dobra wspólnego. Nie chcemy wprowadzać do Sejmu ludzi, którzy zajmują się tylko partyjnymi
gierkami. Chcemy mieć ludzi, którzy potrafią budować! – wyjaśniał Marcin Skonieczka.
– Chcę wziąć odpowiedzialność, ponieważ mam dość rzeczywistości, którą serwuje mi obecna władza. Życie nauczyło mnie, że jeżeli chcę zmiany, muszę stać się tą zmianą. Jestem kobietą, będę walczyć o kobiety. Chcę, żeby kobiety w Polsce odzyskały swój głos (...) – mówiła Miechowicz.
Lista kandydatów Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe z ramienia partii Polska 2050 Szymona Hołowni w okręgu 4 wraz z numerami na liście:
- pozycja nr 1 Norbert Pietrykowski - bydgoski przedsiębiorca, współtwórca jednej z największych firm w branży diagnostyki laboratoryjnej w Polsce, dr filozofii
- pozycja nr 4 Sławomir Drelich - politolog i etyk, wykładowca na UMK w Toruniu, wicedyrektor i nauczyciel I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, ekspert ds. edukacyjnych.
- pozycja nr 6 Marika Miechowicz - bydgoszczanka, przedsiębiorczyni branży eventowej, absolwentka studiów politologicznych
- pozycja nr 8 Radosław Rataj - wicedyrektor planista i nauczyciel zakresu logistyki w Technikum Menedżerskim w Bydgoszczy, członek zarządu Rady Osiedla Czyżkówko, założyciel struktur Ruchu Polski 2050 w naszym województwie, obecnie Przewodniczący koła okręgu 4 Bydgoszcz i skarbnik w zarządzie wojewódzkim partii POLSKA 2050 Szymona Hołowni
- pozycja nr 10 Rafał Schaffrath - nauczyciel, wykładowca, anglista, przedsiębiorca, współautor programu Edukacja dla przyszłości na temat zmian w edukacji
- pozycja nr 12 Żaneta Głowacka - mama czwórki dzieci i świeżo upieczona babcia. Mieszka w Barcinie na Pałukach . Z zawodu jest księgową jednak najbardziej spełnia się jako społecznik. Jest prezesem fundacji pro zwierzęcej opiekującej się kotami i walczącej z bezdomnością zwierząt.
- pozycja nr 14 Marek Ługiewicz z Bydgoszczy, z Osiedla Leśnego, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy za rządów PO-PSL. Aktualnie, prowadzący własną działalność gospodarczą.
- pozycja nr 16 Justyna Pardua z Szubina. Aktywistka i działaczka społeczna, liderka powiatu nakielskiego Stowarzyszenia Polska 2050, inicjatorka i współorganizatorka akcji "Zupa Pod Blankami".
- pozycja nr 18 Violetta Skorupińska - pochodząca z powiatu mogileńskiego, członkini prezydium sejmiku organizacji pozarządowych w naszym województwie, prezeska Stowarzyszenia Sercem do ludzi", opiekunka osoby z niepełnosprawnością.
- pozycja nr 20 Leszek Naskrentzki, mieszkaniec wsi Czersk Świecki, w gminie Jeżewo, w powiecie świeckim. Jest kierownikiem Hali sportowej w Jeżewie. aktywny, uczestniczył w pracach zarządu regionu Stowarzyszenia Polska 2050, jest też członkiem Zarządów Stowarzyszenia Polskich Pracodawców i Przedsiębiorców, Stowarzyszenia „Otwarta Przestrzeń” i lokalnego klubu sportowego.
- pozycja nr 22 Artur Trafas - mieszkaniec podbydgoskiego Lisiego Ogona, absolwent obecnej Politechniki Bydgoskiej, zawodowo zajmuje się logistyką w dużej bydgoskiej firmie budowlanej.
- pozycja nr 24 Przemysław Sznajdrowski -przedsiębiorca z Niewieścina, właściciel firm „Pychota” i „Biała Perła”. Laureat nagrody „Orzeł Biznesu”. Lider przedsiębiorców: inicjator powstania i prezes Zarządu Stowarzyszenia Polskich Pracodawców i Przedsiębiorców.
• pozycja nr 2 Marcin Skonieczka – społecznik, ekonomista i samorządowiec. Mąż i ojciec czwórki
Zobacz także
„Nie wolno odpuścić, na urlopie też trzeba głosować!”. Posłowie PiS o wyniku prezydenta
2020-06-28, 22:38Poseł Tomasz Latos, szef regionalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości i poseł Piotr Król są zadowoleni ze wstępnych wyników pierwszej tury. Czytaj dalej »
Rekordowa frekwencja w Polsce, w Kujawsko-Pomorskiem poniżej średniej krajowej
2020-06-28, 22:23Najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich była w woj. mazowieckim i wyniosła 68,1 proc. - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Najniższą zanotowano w woj. opolskim - 58,3 proc. Czytaj dalej »
„Dobra pozycja wyjściowa, druga tura do wygrania”. Aplauz w KO w Bydgoszczy
2020-06-28, 22:18Z wielkim aplauzem 30-procentowy wynik wyborczy Rafała Trzaskowskiego przyjęli goście wieczoru wyborczego Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
„Mobilizujemy siły, jest dużo do zrobienia”. Radość w PiS w Toruniu [wideo]
2020-06-28, 22:05Okrzyki i oklaski podczas wieczoru wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Toruniu - po ogłoszeniu zwycięstwa Andrzeja Dudy. Czytaj dalej »
Sondażowe wyniki exit poll: Prezydent Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę! [komentarze]
2020-06-28, 21:08Prezydent Andrzej Duda, według sondażu exit poll, wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich, otrzymując 41,8 procent głosów. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski z poparciem 30,4 procent. Czytaj dalej »
Polacy głosują za granicą. Jak to się robi na Wyspach Kanaryjskich?
2020-06-28, 19:03W wyborach prezydenckich głosują też nasi rodacy za granicą. Niektórzy musieli bardzo się postarać by wziąć udział w wyborach. Czytaj dalej »
Upał i reżim sanitarny – jednak w lokalach wyborczych tłoczno
2020-06-28, 17:12Część mieszkańców bydgoskiego Fordonu postanowiła nie odkładać głosowania na ostatnią chwilę. Czytaj dalej »
W Żninie głosowanie bez problemów. Więcej osób w lokalu tylko po mszy
2020-06-28, 15:15Płynnie, bez incydentów i kolejek - tak wybory przebiegają w Żninie. Jedyne, i to krótkie, kolejki ustawiały się przed otwarciem lokali wyborczych. Czytaj dalej »
Maseczki, płyn dezynfekujący, dystans - takich wyborów jeszcze nie było
2020-06-28, 14:04- Trzeba zagłosować na swojego kandydata, to nasz obowiązek - mówią mieszkańcy Małej Nieszawki pod Toruniem. W lokalu - podobnie jak w całym kraju - obowiązują specjalne zabezpieczenia sanitarne. Czytaj dalej »
Państwowa Komisja Wyborcza: frekwencja na godzinę 12.00, jaka w naszym regionie?
2020-06-28, 13:55Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała o frekwencji w trwających od 7:00 wyborach prezydenckich. Na godzinę 12:00 (czyli po 5 godzinach głosowania) wynosi ona w skali kraju 24,08%. Czytaj dalej »