Bydgoscy kandydaci KO do Sejmu zaprezentowani. Listę otwiera Paweł Olszewski
Działacze Koalicji Obywatelskiej przedstawili bydgoskich kandydatów do Sejmu. Jedynką na liście jest poseł Paweł Olszewski; znaleźli się na niej także poseł Iwona Kozłowska, senator Krzysztof Brejza, psychiatra Włodzisław Giziński, radny miejski Wojciech Bulanda i przedstawicielki środowisk feministycznych.
– Jedną z najważniejszych cech [tych osób] jest probydgoskość. Wszystkie te osoby gwarantują to, że interesy Bydgoszczy będą właściwie reprezentowane w Parlamencie – mówił szef bydgoskich struktur Platformy Obywatelskiej Michał Sztybel. – Chcielibyśmy zaapelować, zwrócić na to uwagę, żeby oddawać głosy właśnie na bydgoskich kandydatów.
– Osoby, które znalazły się liście KO, to są doskonale znane mieszkańcom Bydgoszczy osoby. Mamy w swoim gronie lekarzy, młode osoby, seniorów, przedsiębiorców. Każdy na tej liście znajdzie swojego reprezentanta w Sejmie – przekonywała wiceprzewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska.
Zdaniem lidera bydgoskiej listy KO, Pawła Olszewskiego, nadchodzące wybory będą przełomowe. – Nie możemy pozwolić na kontynuowanie obecnych rządów. Poziom dewastacji państwa w każdej dziedzinie i brak szacunku do ludzi, do kobiet, wychodzenie z Unii Europejskiej, są nie do zaakceptowania – mówił.
Zapowiadał też, czym KO chciałaby zająć się w Sejmie. – Przede wszystkim odzyskanie podmiotowości samorządu przed tą centralistyczną władzą, która ze względów czysto politycznych zabiera pieniądze samorządom, wydając je na propagandowe cele. Będziemy działali na rzecz infrastruktury, na rzecz wolności, na rzecz seniorów, na rzecz równości – i przywrócimy normalność – deklarował.
Czołówkę listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu nr 4 wraz z Olszewskim tworzą posłanka Iwona Kozłowska (2. miejsce), senator Krzysztof Brejza (3. miejsce) i poseł Magdalena Łośko (4. miejsce). W gronie kandydatów na posłów jest lekarz psychiatra, były wojewoda bydgoski i były wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Włodzisław Giziński (5. miejsce), działaczka feministyczna Anna Niewiadomska i wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Joanna Czerska-Thomas (9. miejsce).
Kandydaci zbierali także na ulicach Bydgoszczy podpisy pod swoimi listami.
Zobacz także
Wybory w toruńskiej Platformie Obywatelskiej. Jest nowy przewodniczący
2021-10-17, 09:12Jacek Gajewski nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Toruniu. Kandydaturę radnego sejmiku województwa, działacza sportowego i przedsiębiorcy poparli podczas sobotnich wyborów wszyscy obecni na zebraniu członkowie toruńskiej… Czytaj dalej »
Kto zostanie wójtem? Przedterminowe wybory w Kijewie Królewskim
2021-10-03, 13:29W gminie Kijewo Królewskie (powiat chełmiński) trwają przedterminowe wybory. Mieszkańcy wybierają wójta. Czytaj dalej »
Wybory do Bundestagu: SPD i CDU/CSU ze zbliżonym poparciem. Kto wygra?
2021-09-26, 22:14Nie można na razie wskazać zwycięzcy niedzielnych wyborów do niemieckiego Bundestagu. Według prognoz socjaldemokraci z SPD i chadecy z CDU/CSU uzyskali podobne poparcie - po ok. 25 proc. głosów. Dla chadeków jest to jednak najsłabszy… Czytaj dalej »
W Niemczech trwają wybory m.in. do Bundestagu. Będzie rekord frekwencji?
2021-09-26, 14:15W niedzielę (26 września) za zachodnią granicą odbywają się wybory do Bundestagu i do Izby Deputowanych. Nowy parlament wybierze następcę kanclerz Angeli Merkel, która odchodzi po 16 latach rządów. W przedwyborczych sondażach socjaldemokraci… Czytaj dalej »
Antypartia: To wyborcy, a nie partie powinny trzymać posła za gardło
2021-07-24, 20:05Likwidacja progu referendalnego, zmiana ordynacji wyborczej na większościową, wprowadzenie możliwości odwoływania posła w czasie kadencji - to niektóre z postulatów Antypartii. Nowe ugrupowanie polityczne zaprezentowano podczas konferencji… Czytaj dalej »
Przekładane od grudnia cztery razy: w niedzielę wybory w Warlubiu
2021-06-13, 07:35Troje kandydatów powalczy wreszcie o fotel wójta gminy Warlubie w powiecie świeckim. Wybory miały się odbyć już 20 grudnia, ale ze względu na pandemię, dla bezpieczeństwa głosujących, trzeba było je odwoływać. Czytaj dalej »
Pierwsze, częściowo wolne wybory w Polsce odbyły się 4 czerwca, 32 lata temu
2021-06-04, 19:4932 lata temu, 4 czerwca 1989 r., na mocy porozumień między władzami PRL a częścią opozycji odbyły się częściowo wolne wybory parlamentarne. Zwycięstwo „S” otworzyło nową epokę w najnowszych dziejach Polski oraz wpłynęło… Czytaj dalej »
NIK zawiadamia prokuraturę ws. wyborów korespondencyjnych
2021-05-25, 16:17W związku z organizacją wyborów w trybie korespondencyjnym z 10 maja 2020 r. Najwyższa Izba Kontroli kieruje do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego, szefa KPRM Michała… Czytaj dalej »
Rzecznik rządu w odpowiedzi na raport NIK ws. wyborów prezydenckich. Decyzje zgodne z prawem
2021-05-13, 14:50Wszystkie decyzje o rozpoczęciu technicznych przygotowań do głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich były wydane zgodne z przepisami prawa; zarzuty wobec Poczty Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych nie mają… Czytaj dalej »
NIK negatywnie ocenia przygotowanie korespondencyjnych wyborów prezydenta RP
2021-05-13, 11:20- Organizowanie i przygotowanie wyborów na podstawie decyzji administracyjnej nie powinno mieć miejsca i było pozbawione podstaw prawnych - oświadczył w czwartek (13.05.) prezes NIK Marian Banaś. Na te zarzuty odpowiada Centrum Informacji… Czytaj dalej »