„Nie będziemy nikogo oskarżać o to, że jest wrogiem”. Rafał Trzaskowski przyjechał do Torunia
Przypilnujmy wyborów, tak zwrócił się do zebranych na Rynku Staromiejskim w Toruniu Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. – Nie ma zgody na język, który dzieli – mówił wiceszef PO.
– Nie będziemy nikogo nigdzie wysyłać. Nie będziemy nikogo oskarżać o to, że jest wrogiem. To są najtwardsze słowa, jakie mogą paść w debacie politycznej, to jest po prostu obelga, na które nie powinno być miejsca w naszej debacie politycznej. Jeszcze raz dziękuję wam bardzo za tę obecność. Dziękuję, że pokazujecie odwagę, siłę, zaangażowanie w proces demokratyczny. Jestem głęboko przekonany o tym, że jeżeli przypilnujemy wyborów, jeżeli one będą w pełni demokratyczne i w pełni wolne, to opozycja wygra te wybory – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.
Na scenie z Rafałem Trzaskowskim przemawiał też Sławomir Nitras i marszałek województwa Piotr Całbecki. Prezydent Warszawy jeszcze w środę odwiedzi jeszcze Grudziądz i Świecie, gdzie również zaplanowano spotkania z mieszkańcami.
Zobacz także
Czabański: Powinna powstać służba, zajmująca się przypadkami łamania praw zwierząt
2019-10-09, 16:48- Służba, która zajęłaby się sprawami łamania praw zwierząt, powinna być podległa MSWiA - powiedział w środę w Toruniu szef Rady Mediów Narodowych, poseł Krzysztof Czabański. Dodał, że konieczne jest także znaczące ograniczenie… Czytaj dalej »
"Nowa Piątka dla Bydgoszczy". Pomysły Konfederacji, by w mieście żyło się lepiej
2019-10-09, 16:04- Niemal wszystkie komitety zgadzają się, że trzeba działać w sprawie Zachemu czy rozwijać transport. Dziś chcemy przedstawić dodatkowe postulaty dla miasta, na które również warto zwrócić uwagę - poinformował lider bydgoskiej… Czytaj dalej »
Zagórski: mamy rekord, ponad 260 tys. e-wniosków dot. spisu wyborców
2019-10-09, 15:26Mamy rekordową liczbę ponad ćwierć miliona e-wniosków o dopisanie się do rejestru lub spisu wyborców - powiedział PAP minister cyfryzacji Marek Zagórski. Czytaj dalej »
Kandydaci „Paktu senackiego” w Bydgoszczy. Zaprosił ich senator Kobiak
2019-10-09, 15:14Kandydaci „Paktu senackiego” z naszego regionu apelowali dziś do mieszkańców o poparcie. Na konferencji w Bydgoszczy przedstawili swoje pomysły na działanie w przyszłym Senacie. Czytaj dalej »
Politycy apelują o uczestnictwo w wyborach. Europoseł Adam Bielan w regionie
2019-10-09, 14:23Adam Bielan, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, poparł w Toruniu kandydatkę do Sejmu Iwonę Michałek, wiceminister Edukacji Narodowej. Potem pojechał też do Bydgoszczy i Inowrocławia, wesprzeć Marcina Wrońskiego. Czytaj dalej »
„Lewicobus” wyruszył w region. Politycy odwiedzą osiem miejscowości [wideo]
2019-10-09, 12:22Bydgoska Lewica nie zwalnia na ostatniej prostej przed wyborami - twierdzą kandydaci. Wyruszyli dziś w trasę po regionie. „Lewicobus” wyjechał z Bydgoszczy, zatrzyma się w 8 miejscowościach: m.in. w Inowrocławiu i Mogilnie. Czytaj dalej »
Paweł Szramka: Tylko PSL zgodził się walczyć o zmianę systemu [wideo]
2019-10-09, 11:23- Połączyliśmy nasze siły z PSL, bo tylko ta partia przystała na nasze postulaty - mówił w Rozmowie dnia Paweł Szramka, poseł Kukiz'15. Czytaj dalej »
Krzysztof Brejza wygrał proces w trybie wyborczym
2019-10-08, 20:05Poseł Krzysztof Brejza poinformował w mediach społecznościowych, że wygrał postępowanie w trybie wyborczym z dziennikarzem TVP Cezarym Gmyzem. Redaktor ma zaniechać rozpowszechniania nieprawdziwych informacji i zamieścić sprosto… Czytaj dalej »
Joanna Scheuring-Wielgus: Prokuratura ulega kościołowi
2019-10-08, 19:45Prokuratura Krajowa działa jak prokuratura wyznaniowa - powiedziała w Toruniu poseł Joanna Scheuring-Wielgus. Kandydatka Lewicy do Sejmu odniosła się do dokumentu, który ujawnił portal gazeta.pl. Ma on zawierać wytyczne dotyczące… Czytaj dalej »
Anna Gembicka o turystyce i nowym dworcu kolejowym we Włocławku
2019-10-08, 19:07W regionie powstanie Stowarzyszenie Nadwiślańskich Gmin, które ma pomóc w promocji turystycznych walorów województwa. Tym, co ma przyciągać turystów będzie Wisła i jej tereny nabrzeżne - zapowiedziała we Włocławku Anna Gembicka… Czytaj dalej »