Młoda Polska zawiązała współpracę z Koalicją Polską. „To partia, która dba o młodych”
Młoda Polska dołącza do Koalicji Polskiej. W piątek (21 lipca) przedstawiciele Stowarzyszenia Jana Strzeżka z naszego regionu pojawili się na wspólnej konferencji z posłem PSL Dariuszem Kurzawą.
– Jako Młoda Polska widzimy, że Koalicja Polska jest partią, która rzeczywiście myśli i dba o młodych i zapewni realizację ich postulatów. Nic nie trafia do młodych ludzi tak, jak edukacja, klimat, mieszkalnictwo i dobrze płatna praca. Realizację tych postulatów zapewni nam Koalicja Polska. Jestem o tym święcie przekonany – powiedział wiceprezes Młodej Polski i inowrocławski radny, Dobromir Szymański.
Poseł Dariusz Kurzawa mówił o problemach w rolnictwie. Zdaniem parlamentarzysty, gdyby zgłoszony rok temu przez Koalicję Polską projekt ustawy o ochronie polskiego rolnictwa nie trafił „do zamrażarki”, nie byłoby dziś problemu z zalewem zboża.
– Gdyby został on procedowany już rok temu, dzisiaj nie mielibyśmy problemu z zalewającym nas zbożem. Nie byłoby też problemów na polu dyplomatycznym z Ukrainą, bo przecież pojawiają się w tej chwili konflikty. Polski rząd mówi, że zablokuje całkowicie tranzyt zboża przez teren Polski. Natomiast wystarczyłoby wprowadzić system kaucyjny, opłata kaucyjna tysiąc złotych od każdej tony zboża, które miało przyjechać przez Polskę, gdyby wjeżdżało, taką kaucję trzeba byłoby wpłacić. W momencie, gdy zboże wypłynęłoby z polskich portów, ta kaucja wracałaby do przedsiębiorcy, który zajmowałby się takim handlem zbożem czy też jego przewożeniem – proponował Dariusz Kurzawa.
Poseł wyraża też obawy o jakość ukraińskich produktów, bo te nie podlegają unijnym standardom.
Zobacz także
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Gościem „Rozmowy dnia” był poseł Paweł Szramka kandydujących z listy Koalicji Obywatelskiej w Toruniu. Rozmawialiśmy między innymi o programie wyborczym. Michał Jędryka: Czy decyzja o starcie z list Koalicji Obywatelskiej w Toruniu… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Gościem „Rozmowy dnia” był Marcin Skonieczka kandydujący do Sejmu z listy Trzeciej Drogi, wójt gminy Płużnica. Rozmawialiśmy o obietnicach składanych w kampanii wyborczej i o ukraińskim zbożu. Michał Jędryka: W gminie Płużnica… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Gościem „Rozmowy dnia” był Łukasz Pająk, lider bydgoskiej listy Bezpartyjni Samorządowcy w wyborach do Sejmu. Rozmawialiśmy o programie tej formacji. Michał Jędryka: Udało się Państwu zarejestrować w całej Polsce listy wyborcze… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Gościem „Rozmowy dnia” był poseł Lewicy Jan Szopiński, kandydujący do Sejmu z listy Lewicy w okręgu bydgoskim. Rozmawialiśmy o toczącej się kampanii wyborczej. Michał Jędryka: Panie pośle, w kończącej się kadencji był… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Gościem „Rozmowy dnia” był poseł Tomasz Lenz, kandydat do Senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Rozmawialiśmy o ostatniej prostej kampanii wyborczej, a także o eskalacji konfliktu arabsko-izraelskiego. Michał Jędryka: Kampania… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Gościem „Rozmowy dnia” był Jarosław Wenderlich, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w bydgoskiej Radzie Miasta. Rozmawialiśmy o zbliżających się wyborach samorządowych. Michał Jędryka: Wczoraj wieczorem w Dzienniku Ustaw… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Czy urzędnicy będą mieli zakaz korzystania z Tik-Toka? Czy będziemy mogli głosować w wyborach przez Internet? Jakie są powody tego, że nie wszędzie w naszym regionie powstały koalicje wyborcze KO-Nowa Lewica-Trzecia Droga? O tym… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Gościem „Rozmowy dnia' będzie Łukasz Schreiber, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy. Rozmawialiśmy o trwającej kampanii wyborczej. Michał Jędryka: Jak sam Pan mówi, jest Pan na razie jedynym kandydatem, który… Czytaj dalej »
![](public/info/2025/thumb_480_0/2025-02-02_173852083010.jpg)
12 pań walczyło o tytuł Miss 80+: Nic nie musimy, wszystko możemy
2025-02-02, 17:45Wybory Miss 80+ odbywały się na terenie Politechniki Bydgoskiej. Uczestniczki prezentowały się publiczności w sukienkach koktajlowych, stroju sportowym i sukniach wieczorowych. Czytaj dalej »
![](public/info/2025/thumb_480_0/2025-02-01_173842228110.jpg)
Prosili o podpisy i o pieniądze. Działacze PiS z regionu promują kandydaturę Karola Nawrockiego
2025-02-01, 16:48Trwa kampania prezydencka. Karol Nawrocki odwiedzi Pomorze i Kujawy 12 lutego. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości już teraz zachęcają do oddania na niego głosu. Apelują o podpisy i o wsparcie finansowe. Podkreślają także swoją… Czytaj dalej »