Kosiniak-Kamysz w Jabłonowie: Chcemy prawdziwej zmiany, bo „dobra zmiana” nie dała rady
– Głos oddany na Trzecią Drogę (PSL i Polskę 2050) – to jest gwarancja odsunięcia PiS od władzy – powiedział w Jabłonowie Pomorskim prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców zapewniał, że będzie walczyć o bezpieczeństwo żywnościowe i energetyczne Polaków.
– Głos oddany na nas to jest najbardziej wartościowy głos – przekonywał. – Platforma może zająć pierwsze miejsce, PiS może zająć pierwsze miejsce, ale samodzielnie nie utworzą rządu. Pewne jest to, że jak my zajmiemy dobre miejsce i będziemy mieć wielu posłów, to wygramy te wybory, bo odsuniemy PiS od władzy. A zająć pierwsze miejsce, nie odsuwając PiS–u od władzy, to żadne zwycięstwo. To jest tylko satysfakcja, ale żadnych zmian. A my chcemy prawdziwej zmiany, bo „dobra zmiana” nie dała rady.
Żeby wejść do Sejmu PSL i Polska Szymona 2050 Hołowni muszą przekroczyć próg 8 proc, czego w 2015 roku nie zrobiła Zjednoczona Lewica. – Idziemy razem i walczymy o jak najlepszy wynik – powiedział Kosiniak-Kamysz. Odniósł się do wyników najnowszego sondażu, według którego Trzecia Droga miałaby uzyskać 11 proc. poparcia. – Nigdy nie sądziłem, że PSL będzie w tak dobrej sytuacji na trzy miesiące przed wyborami, bo przeważnie byliśmy dołowani sondażami 2-procentowymi – mówił.
Po wygranych wyborach lider ludowców chciałby powołać specjalną komisję śledczą do zbadania, jak mówi, „wszystkich afer PiS-u”.
Odniósł się też ds. referendum ws. relokacji migrantów, które ma odbyć się równocześnie z wyborami. – Wicepremier Kaczyński chce, by pytanie dotyczyło „polityki rządu, która odrzuca przymusową relokacje nielegalnych imigrantów”. – Tak sformułowane pytanie podzieli społeczeństwo – uważa Kosiniak-Kamysz. – Zdanie Polaków jest znane, nie zgadzają się na automatyczną relokację.
Uważa, że pytanie na referendum – gdyby zostało tak sformułowane – miałoby na celu wpływanie na wynik wyborów.
Zobacz także

Michał Zaleski: Jestem uważnym słuchaczem mieszkańców Torunia. Zawsze dotrzymywałem słowa
2024-04-19, 18:57- Jestem zakochany w Toruniu - powiedział na zakończenie kampanii wyborczej walczący o szóstą kadencję Michał Zaleski. Zadeklarował, że będzie współpracował z Radą Miasta, jeśli w niedzielę zdobędzie więcej głosów od Pawła… Czytaj dalej »

Druga tura wyborów coraz bliżej. Komitety z Włocławka „przekazują” swoje głosy
2024-04-19, 18:08Już w niedzielę (21 kwietnia) druga tura wyborów prezydenckich we Włocławku. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent, Marek Wojtkowski z Koalicji Obywatelskiej i jego były zastępca, Krzysztof Kukucki z Lewicy. To właśnie drugi… Czytaj dalej »

Prezydent Warszawy: Widząc taką energię wiem, że Paweł Gulewski wygra wybory w Toruniu
2024-04-19, 14:47Rafał Trzaskowski - prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO - przyjechał w piątek do Torunia, by poprzeć kandydata KO w drugiej turze wyborów. Paweł Gulewski podziękował za poparcie Bartoszowi Szymanskiemu z Aktywnych dla Toru… Czytaj dalej »

Wyborcza dogrywka w 35 miejscowościach regionu. W trzech miastach wybory prezydentów
2024-04-19, 10:30Mieszkańcy trzech miast Kujawsko-Pomorskiego - Torunia, Inowrocławia i Włocławka - wybiorą w niedzielę (21 kwietnia) prezydentów. Czytaj dalej »

Kto groził prezydentowi Włocławka? Sprawę bada prokuratura [Rozmowa Dnia]
2024-04-19, 08:58- W kampanii wyborczej przed drugą turą jest za dużo emocji - mówił w „Rozmowie Dnia” w PR PiK Marek Wojtkowski, ubiegający się o reelekcję prezydent Włocławka. Czytaj dalej »

Prezydent Zaleski ma propozycje dla przedsiębiorców. Walka w drugiej turze wyborów
2024-04-18, 17:33O lokalnej gospodarce i planach inwestycyjnych rozmawiał z przedsiębiorcami ubiegający się o szóstą kadencję Michał Zaleski. Prezydent zapowiada nowe rozwiązania. Czytaj dalej »

Paweł Gulewski: Wykorzystywanie oficjalnego profilu prezydenta do kampanii jest nieetyczne
2024-04-18, 14:35Od kilku dni na profilu Prezydent Torunia Michał Zaleski na Facebooku jego sztab wrzuca materiały wyborcze przed II turą wyborów w mieście. Rzecznik prasowa Urzędu Miasta Torunia Malwina Jeżewska została zapytana, czy konto jest miejskie… Czytaj dalej »

Debata z kandydatami na prezydenta Torunia w Polskim Radiu PiK [zdjęcia, wideo]
2024-04-18, 07:25Na antenie Polskiego Radia PiK odbyła się debata z kandydatami na prezydenta Torunia, przed drugą turą wyborów. Czytaj dalej »

Paweł Gulewski: Toruń musi być naprawdę miastem sportu, a nie tylko na banerach
2024-04-17, 19:32Kandydat KO na prezydenta Torunia zapowiedział w środę zmiany w finansowaniu sportu w mieście, dialog ze środowiskiem sportowym i postawienie na sport rodzinny. Czytaj dalej »

Pracował w spedycji, uczył w szkole. Po latach wraca do burmistrzowania w Chełmnie
2024-04-17, 13:21Mariusz Kędzierski znowu będzie burmistrzem Chełmna. Jest jedynym w regionie, a może i w kraju włodarzem, któremu udało się wrócić na stanowisko po kilkuletniej przerwie. Czytaj dalej »