Zjednoczona Prawica w regionie: z miłości do Polski walczymy o trzecią kadencję
– Idziemy wygrać trzecią kadencję, bo ta trzecia kadencja rządów Zjednoczonej Prawicy jest niezwykle Polsce potrzebna – mówiła poseł Joanna Borowiak. W poniedziałek (26 czerwca) w różnych miejscowościach regionu odbyły się briefingi polityków Zjednoczonej Prawicy, podczas których poruszono tematy m.in. polityki migracyjnej, wzmocnienia polskiej armii czy bezpieczeństwa energetycznego.
W powiecie grudziądzkim politycy spotkali się z mediami przy nowo wybudowanym przedszkolu. – Zjednoczona Prawica idzie razem do wyborów. Jesteśmy w gminie Gruta, w tle znajduje się piękna inwestycja zespołu wychowania przedszkolnego, jako jeden z licznych symboli tego, że dotrzymujemy obietnic – mówił wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau.
– To jest bardzo ważne: idziemy do wyborów zjednoczeni, bo łączy nas miłość do Polski, łączy nas polska racja stanu – podkreśliła minister Anna Gembicka. – Mamy ten fundament, który nas spaja i to jest niezwykle ważne. Jesteśmy gotowi do tego, żeby dalej dbać o bezpieczeństwo Polski, o bezpieczeństwo Polaków.
– Opozycja maszeruje połączona negatywnymi emocjami, nienawiścią, hejtem. Zjednoczona Prawica idzie razem do wyborów z miłości do Polski – stwierdziła poseł Joanna Borowiak. – Idziemy wygrać trzecią kadencję, bo ta trzecia kadencja rządów Zjednoczonej Prawicy jest niezwykle Polsce potrzebna – mówiła.
W spotkaniu z mediami wzięli udział również radni sejmiku wojewódzkiego, radni powiatowi i gminni reprezentujący Zjednoczoną Prawicę.
O polityka migracyjnej
W Bydgoszczy Zjednoczona Prawica przedstawiała zagrożenia, jakie niesie podejście UE i politycznych oponentów PiS do polityki energetycznej i migracyjnej.
Zdaniem Ireneusza Stachowiaka z Suwerennej Polski, polski rząd znajduje się obecnie pod dużą presją: – Jesteśmy w tej chwili bardzo agresywnie atakowani przez Parlament Europejski, przez Komisję Europejską, które stały się ciałami upolitycznionymi, tak naprawdę w dużej mierze uzależnionymi od polityki niemieckiej i też przed tym chcemy Polaków bronić – mówił. – Otworzyliśmy się na Ukraińców, którzy byli rzeczywiście w potrzebie. Unia Europejska nie chce nam za to podziękować, nie chce nam dać odpowiednich środków, a chce nas zmuszać do tego, żebyśmy przyjmowali innych, za których mamy płacić. W kwestiach klimatycznych też na pewno jest dużo do zrobienia, nas te sprawy także łączą, a także wiele innych spraw, które mamy do zrobienia, dlatego razem, zwarci, będziemy szli do tych wyborów – zaznaczył.
Jak podkreślił Andrzej Walkowiak z Partii Republikańskiej, rząd Prawa i Sprawiedliwości poprawił sytuację materialną Polaków, a zjednoczenie prawicy da im poczucie bezpieczeństwa:
– Sytuacja milionów Polaków jest zupełnie odmienna od tej, która była 8–10 lat temu: Polacy korzystają, w tej chwili się bogacą, ale uważamy, że jesteśmy w tej chwili obozem politycznym, który dużo lepiej poradzi sobie w trudnych czasach. To za czasów obozu Zjednoczonej Prawicy do Polski przyjechało ponad 100 kilkadziesiąt tysięcy imigrantów z krajów muzułmańskich, ale legalnie, oni pracują, nie ma z tego powodu żadnych problemów, a wręcz przeciwnie – ale trzeba postępować odpowiedzialnie, i my tę odpowiedzialność i bezpieczeństwo dla Polek i Polaków gwarantujemy – zapewniał.
Politycy Zjednoczonej Prawicy zapewnili też, że w najbliższym czasie będą rozmawiać z wyborcami o swoich politycznych propozycjach, tak, by odpowiadały one na potrzeby ludzi; by Polacy wiedzieli, za czym, a nie przeciwko czemu, głosują.
We Włocławku politycy wskazywali m.in. na wspólne priorytety Prawa i Sprawiedliwości i Suwerennej Polski, wśród których są ochrona pracy i brak zgody na przymusową relokację uchodźców. – Polityka zagraniczna, obszar bezpieczeństwa, obronności, dobrze pojęty konserwatyzm, silna Polska w silnej Europie – to są właśnie te fundamenta, które określają naszą wspólną spoistość. Razem zjednoczeni – idziemy po zwycięstwo – mówili.
Zobacz także
![](public/info/2019/thumb_480_0/2019-10-04_157018112610.jpg)
Poseł Schreiber: Wyborów nie wygrywa się sondażami, walczymy o każdy głos
2019-10-04, 11:26- Sondaże mogą działać uspokajająco na elektorat, dlatego trzeba do końca namawiać ludzi, by poszli na wybory - mówił poseł Łukasz Schreiber. Polityk PiS w 'Rozmowie dnia' Polskiego Radia PiK stwierdził, że wysoka frekwencja daje… Czytaj dalej »
![](public/info/2019/thumb_480_0/2019-10-04_157017640810.jpg)
Minister Ardanowski: Chcemy takich dopłat do hektara, jak w innych krajach w Europie
2019-10-04, 10:45- Polska będzie walczyć o większe środki unijne dla rolnictwa. Jeżeli nie spełnią oczekiwań, rząd nie zgodzi się na budżet Unii Europejskiej - zapowiedział w Golubiu-Dobrzyniu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ard… Czytaj dalej »
![](public/info/2019/thumb_480_0/2019-10-03_157012544110.jpg)
Kandydatka PiS: Koniec faworyzowania Torunia! Winny też prezydent Bydgoszczy
2019-10-03, 21:02Bydgoszcz jest traktowana po macoszemu? Tak twierdzi startująca do Sejmu z listy PiS Paulina Wenderlich. Czytaj dalej »
![](public/info/2019/thumb_480_0/2019-10-03_157012416210.jpg)
Posłanka Scheuring-Wielgus: Kościół powinien zostać opodatkowany
2019-10-03, 20:39Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus zapowiada opodatkowanie Kościoła. Biuro kandydatki do Sejmu z listy Lewicy w okręgu toruńskim zebrało informacje na temat finansowania go w ostatnich latach. Czytaj dalej »
![](public/info/2019/thumb_480_0/2019-10-03_157011923610.jpg)
Poseł Olszewski zapowiada, że będzie walczył o bydgoski Uniwersytet Medyczny
2019-10-03, 20:06Czy w Bydgoszczy powstanie Uniwersytet Medyczny? Tą sprawą chciałby zająć się startujący w wyborach do Sejmu z list KO Paweł Olszewski. Czytaj dalej »
![](public/info/2019/thumb_480_0/2019-10-03_157011868010.jpg)
"Zielonemu interesowi" Niemiec bydgoska Konfederacja mówi "nie"
2019-10-03, 19:31Bydgoscy liderzy Konfederacji zapowiedzieli walkę z próbą dekarbonizacji naszego kraju. Zdaniem Marcina Sypniewskiego to jeden z największych mitów, którego celem jest sprzedaż niemieckich technologii. Czytaj dalej »
![](public/info/2019/thumb_480_0/2019-10-03_157012213210.jpg)
Kandydat KO pyta przedsiębiorców, a oni opowiadają o swoich problemach
2019-10-03, 18:20Ireneusz Nitkiewicz, kandydat KO do Sejmu z okręgu bydgoskiego mówił dziś o propozycjach udogodnień dla przedsiębiorców. Na konferencję prasową zaprosił osoby, które prowadzą własne biznesy i pytał ich o problemy. Czytaj dalej »
![](public/info/2019/thumb_480_0/2019-10-03_157011648210.jpg)
Koalicja Obywatelska: 600 zł dodatku do pensji dla najmniej zarabiających
2019-10-03, 17:28- Stabilny rozwój przedsiębiorczości będzie wspierać Koalicja Obywatelska - zapowiada poseł Tomasz Lenz, lider listy w okręgu toruńsko-włocławskim. Czytaj dalej »
![](public/info/2019/thumb_480_0/2019-10-03_157011353110.jpg)
Poseł Czabański: Trzeba nagrodzić ludzi, którzy od lat płacą abonament RTV
2019-10-03, 16:39- Media publiczne powinny być finansowane z budżetu państwa - mówił dziś w Grudziądzu poseł PiS Krzysztof Czabański. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych dodał, że powrotu do abonamentu już nie ma. Czytaj dalej »
![](public/info/2019/thumb_480_0/2019-10-03_157009990810.jpg)
Do wyboru dobrej zmiany przekonywał w Bydgoszczy Zbigniew Ziobro
2019-10-03, 14:00Minister sprawiedliwości zachęcał na bydgoskim Starym Rynku do pójścia do urn wyborczych, i do poparcia Ireneusza Stachowiaka. Czytaj dalej »