Szymon Hołownia rozmawiał z mieszkańcami Torunia. „Nikt nie będzie wierzył w obietnice”
Szymon Hołownia odbył wizytę w Toruniu. Lider Polski 2050 przyjechał na spotkanie z sympatykami. Odniósł się do bieżących wydarzeń w kraju. m.in. powrotu Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Mówił też o przedwyborczych obietnicach Prawa i Sprawiedliwości.
– Nikt już nie będzie w to wierzył. Dlatego, że jeżeli obiecuje się 800 złotych, to za chwilę ktoś musi to przebić, obiecując tysiąc. Ten z kolei, który obiecał 800, musi wtedy zaproponować 1200, a następny 1500. Tak do wyborów dojedziemy z 500 plus na poziomie 80 000 złotych na dziecko co miesiąc, a o innych obietnicach już nie wspomnę. Przecież każdy z nas wie, że to absurd. Każdy z nas wie, że te pieniądze nie biorą się z nieba, tylko na nie trzeba zapracować. My w swoim życiu musimy zapracować na pieniądze, które później wydajemy i państwo też musi je skądś wziąć, też musi zapracować. – podkreślił Szymon Hołownia.
Zdaniem polityka sondaże pokazały, że po zadeklarowaniu 800 plus, poparcie dla rządu spadło. To ma oznaczać, że Polacy nie chcą takich obietnic, bo mają one oznaczać zadłużanie państwa. To z kolei ma napędzać inflację. Jak stwierdził Szymon Hołownia, Polacy dobrze znają się na ekonomii.
Lider Polski 2050 został również zapytany o powrót Jarosława Kaczyńskiego do rządu. – Zgadzam się z tym, co na ten temat powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. Polacy oczekują zmiany rządu, a nie zmian w rządzie. Ja od siebie mogę powiedzieć, że jeżeli to jest ten „gamechanger”, jeżeli to jest ta rewolucyjna obietnica, która ma teraz odmienić sytuację PiS-u, to znaczy, że skończyły im się katalogi z przedwyborczą kiełbasą. Jarosław Kaczyński był już wicepremierem, mieliśmy okazję go poznać na tym stanowisku. Odpowiadał za bezpieczeństwo Polski. W czasie jego urzędowania ono spadło, a nie wzrosło. W bardzo wielu obszarach.
Więcej w relacji Moniki Kaczyńskiej.
W czwartek o godzinie 18:00 Szymon Hołownia spotkał się w Hotelu Filmar z mieszkańcami.
Zobacz także

Rozmowa Dnia o dwóch wizjach państwa i głębokim wewnętrznym sporze
2020-07-14, 10:26- Nasz konflikt polityczny jest głęboki i wielowymiarowy - ocenia poseł Zbigniew Girzyński (Prawo i Sprawiedliwość), który był dziś gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »

Prezydent Włocławka podziękował mieszkańcom za udział w wyborach
2020-07-13, 20:58O wzajemny szacunek i merytoryczną dyskusję - wśród mieszkańców i polityków - zaapelował prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Podziękował też włocławianom za wysoką frekwencję w wyborach. Czytaj dalej »

Oficjalne wyniki wyborów: Andrzej Duda - 51,3 proc., Rafał Trzaskowski – 48,97 proc.
2020-07-13, 20:02Są już oficjalne dane PKW ze wszystkich komisji wyborczych. Andrzej Duda zdobył 51,3 proc. głosów, jego konkurent Rafał Trzaskowski - 48,97 proc. Czytaj dalej »

1854 głosy dla każdego. W gminie Łubianka koło Torunia remis w drugiej turze
2020-07-13, 19:22Prezydent RP Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w drugiej turze wyborów uzyskali w gminie Łubianka tyle samo głosów. Obu kandydatów poparło po 1854 głosujących. Czytaj dalej »

Komisja w Toruniu zgubiła puste karty do głosowania
2020-07-13, 14:25Nie doszło do przestępstwa związanego z wyborami - ustaliła toruńska policja. Komisja wyborcza w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu zagubiła 56 kart do głosowania. Incydent nie miał wpływu na prawidłowy przebieg głosowania. Czytaj dalej »

Powyborcze komentarze polityków PiS oraz PO
2020-07-13, 12:26Zwycięstwo Andrzeja Dudy gwarantuje na najbliższe lata polityczny spokój, zyskanie w tak krótkim czasie tak ogromnego poparcia przez Rafała Trzaskowskiego jest fenomenalne - oceniają wyniki wyborów posłowie z różnych stron politycznej… Czytaj dalej »

Politolog: Bez względu na to kto wygrywa, ważne jest uznanie wyborów
2020-07-13, 09:55Najbliższe trzy lata, które dzielą nas od wyborów parlamentarnych, będą próbą realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości. Cały czas jednak będzie trwał głęboki konflikt społeczny, podsycany przez totalną opozycję - ocenia… Czytaj dalej »

Late poll Ipsos: Andrzej Duda - 51 proc.; Rafał Trzaskowski - 49 proc.
2020-07-13, 05:11Popierany przez PiS prezydent Andrzej Duda uzyskał w drugiej turze wyborów prezydenckich 51 proc. głosów, z kolei kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskał 49 proc. - wynika z sondażu late poll Ipsos z 90 proc. komisji dla TVP, TVN i P… Czytaj dalej »

PO w Toruniu: Niesamowita mobilizacja tych, którzy chcą innej prezydentury [wideo]
2020-07-12, 22:32- Nie wiemy kto wygra wybory. Dopiero pewnie w poniedziałek wieczorem PKW ogłosi, kto będzie prezydentem - mówili podczas wieczoru wyborczego działacze PO z Torunia. Czytaj dalej »

PiS w Bydgoszczy: Radość z frekwencji, ze świętowaniem czekamy do oficjalnych wyników
2020-07-12, 22:14W bydgoskim hotelu „Pod Orłem' po ogłoszeniu wstępnych wyników drugiej tury wyborów była ekspozja radości. Czytaj dalej »