Tomasz Lenz nie będzie kandydatem KO do Sejmu, ale chce wystartować do Senatu
Obecny poseł Koalicji Obywatelskiej i szef regionu kujawsko-pomorskiego PO Tomasz Lenz nie znajdzie się na listach wyborczych KO – wynika z wypowiedzi sekretarza generalnego KO Marcina Kierwińskiego. – Wszelkie deklaracje, jeżeli chodzi o kształt list KO, zgłaszane przez przewodniczącego Tuska, będą zrealizowane. Dotyczy to każdej osoby – zapowiedział Kierwiński w programie „Tłit” wp.pl.
– Donald Tusk znany jest z tego, że w sprawach personalnych, jeżeli chodzi o układanie list wyborczych, coś zapowie, to to zrealizuje. A że często są to bardzo trudne i mocne zapowiedzi, to fakt. My jesteśmy partią, która bardzo mocno przestrzega pewnych określonych wartości – oświadczył Kierwiński.
Poseł Tomasz Lenz przyznał w rozmowie z Polskim Radiem PiK, że zamierza wystartować do Senatu ze wspólnej listy opozycji z okręgu wyborczego Toruń – Chełmno.
– Przesądzone będzie wtedy, kiedy władze krajowe Platformy (Obywatelskiej – przyp. red.) ustalą ze swoimi wspólnikami od projektu wyborczego podziały okręgów wyborczych oraz kandydatów na te okręgi. Takie mam plany, jestem osobą zaangażowaną w sprawy lokalne od wielu lat. Chciałbym kontynuować tę pracę na rzecz naszych mieszkańców, regionu w Senacie – zadeklarował poseł Tomasz Lenz.
Jak dodał, ma nadzieję, że taki krok i swego rodzaju zmiana pokoleniowa przełoży się na poparcie Platformy Obywatelskiej. – Nie uważam, że praca dla Polski w Senacie jest czymś gorszym od pracy w Sejmie. To są dwie izby, a Senat jest nawet izbą wyższą. Wydaje mi się, że zrobienie takiego miejsca na rzecz młodszego pokolenia jest dobrym rozwiązaniem. Mam nadzieję, że przysporzy Platformie nowych zwolenników.
Przypomnijmy, że w lipcu 2022 roku roku poseł Tomasz Lenz powiedział w TVP Info, jak jego zdaniem można poradzić sobie z inflacją.
– Mówiłem o tym, że należy rozważyć zawieszenie 13. i 14. emerytury, czyli wypłatę emerytur później. Po to, żeby zdusić inflację, aby ludzie nie tracili na wartości pieniądza i żeby ceny nie rosły. Jednak telewizja publiczna podała informację na pasku, że ja chciałbym zabrać ludziom emerytury. Tego w ogóle nie powiedziałem i nie miało to miejsca – wyjaśnił Tomasz Lenz.
Tusk stwierdził później, że wypowiedź Lenza była co najmniej niefortunna i nie oddaje stanowiska PO. Zapowiadał jednocześnie, że jeśli KO wygra wybory, 500 plus, 13. i 14. emerytura będą utrzymane. – To jest gwarancja i nikt tego postanowienia nie zmieni. Skoro poseł Tomasz Lenz tego nie akceptuje albo nie rozumie, to nie będzie się już wypowiadał w mediach w imieniu Platformy i w przyszłej kadencji nie będzie reprezentował Platformy w Sejmie – oświadczył wówczas Tusk.
Zobacz także

Posłanka Borowiak: Grozi nam zalew imigrantów, tylko referendum to zatrzyma
2023-10-04, 19:30We Włocławku działacze Prawa i Sprawiedliwości zachęcali mieszkańców do udziału w zbliżającym się referendum. Czytaj dalej »

Minister Moskwa w Nakle: Przeznaczymy 140 mln zł na odbetonowanie mniejszych miast
2023-10-04, 19:01Startuje program odbetonowania miast liczących do 50 tys., samorządy mogą już składać wnioski na realizację inwestycji do 2 mln zł - powiedziała w środę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w Nakle nad Notecią. Czytaj dalej »

Marcin Sypniewski w Tucholi: Młodzi muszą uciekać za pracą do większych miejscowości
2023-10-04, 18:27Kandydaci Konfederacji w wyborach do Sejmu i Senatu odwiedzili w środę Tucholę. Spotkali się najpierw z mieszkańcami, a potem z dziennikarzami. Czytaj dalej »

Minister Ziobro w regionie. Mówił o karze śmierci i immunitecie marszałka Grodzkiego
2023-10-04, 17:59Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro w środę odwiedzał nasz region. We Włocławku mówił, że jest za karą śmierci, a w Toruniu zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi kolejny wniosek do Senatu… Czytaj dalej »

Jan Rulewski rekomenduje Norberta Pietrykowskiego - lidera bydgoskiej listy Trzeciej Drogi
2023-10-04, 17:28Pięć postulatów w drodze do Sejmu przedstawili w Bydgoszczy kandydaci Trzeciej Drogi z ramienia Polski 2050 Szymona Hołowni. Lider listy Norbert Pietrykowski zaapelował o zajęcie się - ponad podziałami - sprawą zanieczyszczeń po… Czytaj dalej »

Stowarzyszenia patriotyczne z Bydgoszczy poparły PiS. „Oni są po prostu wiarygodni”
2023-10-04, 16:29Bydgoskie Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze” i „Idee Solidarności 1980-1989” zachęcają do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Podczas spotkania z mediami wyraziły poparcie dla tej partii. Czytaj dalej »

Władysław Kosiniak-Kamysz w Grudziądzu: Trzecia Droga chce dostępności programu in vitro
2023-10-04, 13:36Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz w Grudziądzu skrytykował obecne rządy Zjednoczonej Prawicy. Jak uważa, odebrały one samorządom część pieniędzy. Lider Trzeciej Drogi powiedział też, że formacja… Czytaj dalej »

Paweł Szrot: Jeśli opozycja wygra wybory, to zgodzi się na wszystkie rozwiązania z Brukseli [wideo]
2023-10-04, 10:57Rząd Zjednoczonej Prawicy z poparciem pana prezydenta Andrzeja Dudy nigdy nie zgodzi się na mechanizm przymusowej relokacji imigrantów. Jeśli wybory wyga opozycja, to zgodzi się na wszystkie rozwiązania proponowane przez Brukselę -… Czytaj dalej »

Jan Szopiński: Wszystko, co wiąże się z prywatyzacją, powinno być transparentne [Rozmowa dnia]
2023-10-04, 09:53Poseł Jan Szopiński z Lewicy, wypowiadając się na temat referendum ogłoszonego wraz wyborami, stwierdził, że w innych okolicznościach uznałby je za zasadne, ale w obecnej sytuacji nie weźmie w nim udziału. Zapytaliśmy między innymi… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2023-10-04, 06:00Gościem „Rozmowy dnia” był poseł Lewicy Jan Szopiński, kandydujący do Sejmu z listy Lewicy w okręgu bydgoskim. Rozmawialiśmy o toczącej się kampanii wyborczej. Michał Jędryka: Panie pośle, w kończącej się kadencji był… Czytaj dalej »