„Poważne państwo” – motto spotkania Zjednoczonej Prawicy z wyborcami w Toruniu
Politycy Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali spotkanie z sympatykami. Z ewentualnymi wyborcami rozmawiali Krzysztof Szczucki i Kosma Złotowski.
– Trasie tego spotkania towarzyszy motto „Poważne państwo”. To jest sformułowanie, którego używał Lech Kaczyński, mówiąc o swoim marzeniu, jak powinna wyglądać Polska i do czego powinna dążyć, być traktowana w Europie i na świecie właśnie jako poważne państwo. Chcę opowiedzieć mieszkańcom Torunia, którzy są tu obecni, dlaczego Polska dzięki rządom Zjednoczonej Prawicy staje się państwem poważnym – mówił Krzysztof Szczucki, prezes Rządowego Centrum Legislacji.
Wspomniał również o tematach, które zostały poruszone podczas spotkania. – Przede wszystkim, kiedy mówimy o poważnym państwie, trzeba pamiętać o bezpieczeństwie i obronności. Odtwarzamy likwidowane jednostki wojskowe, w planie obrony naszej ojczyzny nie zakładamy obrony na Wiśle czy na zachodniej granicy, tylko obronę każdego centymetra kwadratowego o powierzchni Polski. Kupujemy sprzęt zbrojeniowy, rozwijamy ten przemysł w Polsce. Drugi pion to oczywiście wsparcie socjalne, o tym zawsze trzeba przypominać. Zaczynając od znanego przez wszystkich programu 500 Plus, ale też wsparcia dla seniorów. W końcu ostatnie programy mieszkaniowe, zwłaszcza program kredyt 2% adresowany do ludzi do 45 roku życia.
– Spotkanie jest bardzo istotne, dlatego, że tu nie chodzi o to, żeby opowiadać, co się dzieje. Tylko rozmawiać, słuchać różnych opinii, czasami również krytycznych. To ma być dialog z wyborcami i ludźmi, żeby zobaczyć i posłuchać, jakie są propozycje wyborców. Z każdego takiego spotkania powstają notatki, te są przesyłane do tych, którzy będą pracować nad propozycją, którą przedstawimy prawdopodobnie w czerwcu – dodał Kosma Złotowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Jak powiedział Krzysztof Szczucki, takie spotkania już odbywają się w całej Polsce i będzie ich więcej także w województwie kujawsko-pomorskim. Mieszkańcy mają być na bieżąco informowani o terminach wydarzeń.
Zobacz także

Maseczki, przyłbice i dystans. To były wyjątkowe wybory
2020-04-26, 22:00Wybory w Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku bez incydentów i zakłócania ciszy wyborczej. Policja nie musiała podejmować żadnych interwencji. Wyborcy stosowali się też do specjalnych środków ostrożności w związku z epidemią… Czytaj dalej »

Dwoje kandydatów do fotela prorektora ds. Collegium Medicum UMK
2020-04-26, 10:20Prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska - dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz prof. Zbigniew Włodarczyk - dziekan Wydziału Lekarskiego kandydują na stanowisko prorektora ds. Collegium Medicum UMK. Wybory odbędą się w poniedziałek 27… Czytaj dalej »

Mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego wybierają burmistrza
2020-04-26, 07:05Sześciu kandydatów mają do wyboru mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego w niedzielnych przedterminowych wyborach na burmistrza. Epidemia koronawirusa wymusza szczególne środki ostrożności, gdyż głosowanie odbywa się w tradycyjnej… Czytaj dalej »

To będą wybory inne niż wszystkie. I wyjątkowe będą też środki ostrożności
2020-04-24, 21:42Przed zaplanowanymi na niedzielę 26 kwietnia przedterminowymi wyborami burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego i wyborami uzupełniającymi do Rady Miasta Ciechocinka, inspekcja sanitarna wydała zalecenia w sprawie środków bezpieczeństwa… Czytaj dalej »

Jan Szopiński o propozycji wystawienia wspólnego kandydata przez opozycję
2020-04-23, 10:24- Robert Biedroń nie zrezygnuje na rzecz innego kandydata- powiedział Polskiemu Radiu PiK poseł Jan Szopiński. Polityk Nowej Lewicy skomentował w ten sposób propozycję Aleksandra Kwaśniewskiego, aby opozycja wybrała jednego, wspólnego… Czytaj dalej »

Na 1652 komisje wyborcze w regionie, udało się utworzyć jedynie 959. Co to oznacza?
2020-04-21, 07:12W Kujawsko-Pomorskiem nie udało się powołać wszystkich obwodowych komisji w majowych wyborach prezydenckich. Zgodnie z kalendarzem wyborczym powinny powstać do 20 kwietnia. Czytaj dalej »

Minister Szumowski: Moją główną rekomendacją są bezpieczne wybory za dwa lata
2020-04-20, 09:04- Nie widzę odzewu na propozycję, abyśmy wszyscy w zgodzie zajęli się epidemią, a przełożyli dyskusję o wyborach na później - powiedział w poniedziałek w radiowej Trójce minister zdrowia Łukasz Szumowski. Czytaj dalej »

Tomasz Latos: - Opozycja się nie zgadza, nie przedstawia też swoich propozycji
2020-04-15, 11:13Poseł Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, w Rozmowie dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że w sprawie wyborów prezydenckich czeka na konstruktywną propozycję opozycji. Czytaj dalej »

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Czy młodzi chcą głosować, a jeśli nie, to dlaczego?
2020-04-10, 07:00Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika będą reprezentować Polskę w konkursie Europejskiej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego. Przygotowali projekt, który miał zachęcić młodych do licznego i świadomego udziału w wyborach… Czytaj dalej »

Wybory prezydenckie za dwa lata? Czy Porozumienie przekona opozycję do swojej wizji?
2020-04-07, 10:00Kamil Bortniczuk — polityk Porozumienia i wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej - w dzisiejszej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK, wyjaśniał, dlaczego posłowie Porozumienia podjęli w poniedziałek (06.04.) decyzję o poparciu… Czytaj dalej »