Donald Tusk w Chełmnie. PO inauguruje cykl #TuJestPrzyszłość w regionie [harmonogram]
Platforma Obywatelska rozpoczęła w poniedziałek (3 kwietnia) w Kujawsko-Pomorskiem cykl spotkań pod hasłem #TuJestPrzyszłość. Donald Tusk odwiedzi Gruczno i Chełmno, a inni parlamentarzyści PO w sumie kilkadziesiąt miejscowości w regionie.
W Bydgoszczy gości już m.in. poseł Paweł Kowal, były wiceszef polskiej dyplomacji. Zapytaliśmy go o zmiany w polskiej polityce zagranicznej po ewentualnym zwycięstwie PO. – Podsumowując – planujemy nowy, duży traktat polsko-ukraiński, otwarcie Unii w pełni, otwarcie negocjacji z Ukrainą oraz Mołdawią. Chcemy myśleć o Polsce w kategoriach części Zachodu, wspierać się z naszymi partnerami o naszą pozycję, ale bez tego anty-niemieckiego „fiksum-dyrdum", które ma obecna władza – mówił.
Lider PO Donald Tusk odwiedzi w poniedziałek Gruczno i Chełmno. W Grucznie zaplanowano spotkanie z dziennikarzami, natomiast w Chełmnie o godz. 17:00 otwarte spotkanie z mieszkańcami – odbędzie się w hali Zespołu Szkół nr 2 (ul. Szkolna 14). Wydarzenia będą transmitowane na Facebooku i Twitterze Platformy Obywatelskiej i Platforma News.
W sumie parlamentarzyści i działacze PO odwiedzą 21 miejscowości w regionie.
HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z MIESZKAŃCAMI
1. Godz. 17:00, Hala Zespołu Szkół nr 2, ul. Szkolna 14, Chełmno (Spotkanie otwarte przewodniczącego Donalda Tuska)
2. Godz. 17:00, Centrum Kultury i Sztuki, ul. Kościuszki 4, Sępólno Krajeńskie
3. Godz. 17:00, Świetlica Wiejska, ul. Kościelna 30, Biskupice
4. Godz. 17:00, Świetlica, ul. Toruńska 54, Złotoria
5. Godz. 16:00, Tucholski Dom Kultury, Plac Zamkowy 8, Tuchola
6. Godz. 17:00, Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6, Toruń
7. Godz. 17:00, Wąbrzeski Dom Kultury, ul. Wolności 47, Wąbrzeźno
8. Godz. 17:00, Restauracja TINA, ul. Mławska 16a, Rypin
9. Godz. 16:45, Restauracja EDEN, ul. Sobieskiego 25, Gniewkowo
10. Godz. 17:00, Hala Widowiskowo-Sportowa, Aleja Niepodległości 4, Inowrocław
11. Godz. 18:00, Rejonowa Biblioteka Publiczna, ul. Kcyńska 11, Szubin
12. Godz. 17:00, Klub Akcent, ul. Wybickiego 38/40, Grudziądz
13. Godz. 17:00, Dwór Fijewo, ul. PTTK 21, Golub-Dobrzyń
14. Godz. 17:00, Cech Rzemiosł Różnych, ul. 11 listopada 10, Lipno
15. Godz. 17:00, Centrum Kultury Browar B, ul. Łęgska 28, Włocławek
16. Godz. 16:30, Willa Radwan, ul. Wojska Polskiego 7, Aleksandrów Kujawski
17. Godz. 17:00, Stadion Zawisza, ul. Gdańska 163, Bydgoszcz
18. Godz. 17:00, Restauracja Martina, ul. A. Mickiewicza 37, Żnin
19. Godz. 17:00, Pałac Anny Wazówny, ul. Zamkowa 1, Brodnica
20. Godz. 17:00, Magazyn GS, ul. Magazynowa 1, Mogilno
21. Godz. 17:00, Soleckie Centrum Kultury, ul. Generała Stefana Roweckiego-Grota 1, Solec Kujawski
Zobacz także
„Senator dialogu” z poparciem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego
2019-10-10, 16:30Senator PO Andrzej Kobiak może liczyć na głos prezydenta Bydgoszczy, który zadeklarował pełne poparcie dla tego kandydata. Przekonywał, że Kobiak to senator dialogu. Czytaj dalej »
Marzenna Drab chce zrealizować co najmniej 250 trudnych spraw grudziądzan
2019-10-10, 11:15- Chcę rozwiązać minimum 250 trudnych spraw mieszkańców - powiedziała w Grudziądzu Marzenna Drab kandydatka na posłankę z listy Prawa i Sprawiedliwości. Była wiceminister edukacji przedstawiła swój program wyborczy. Czytaj dalej »
Ireneusz Nitkiewicz, kandydat KO, podsumował kampanię
2019-10-10, 10:33W kampanii postawiliśmy na bezpośredni kontakt z ludźmi i byliśmy aktywni - podsumował Ireneusz Nitkiewicz - kandydat do Sejmu z listy KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni w okręgu bydgoskim. Przypomniał tez najważniejsze założenia… Czytaj dalej »
Tomasz Latos o reformie zdrowia
2019-10-10, 09:59Reforma służby zdrowia we wszystkich krajach trwa zwykle 2 - 3 kadencje rządu i parlamentu. Prawo i Sprawiedliwość ma ambicje przeprowadzić ją przez dwie kadencje - powiedział w Rozmowie Dnia Tomasz Latos, poseł PiS, przewodniczący… Czytaj dalej »
Torbyd cały weekend za darmo. Ale frekwencja w wyborach musi być powyżej 60 proc.
2019-10-10, 08:02Bydgoszcz dołączyła do akcji zachęcającej do pójścia w niedzielę (13 października) na wybory do Sejmu i Senatu RP. Jeśli mieszkańcy się zmobilizują, będzie nagroda. Czytaj dalej »
Tadeusz Zwiefka: Koalicja Obywatelska wie, jak uzdrowić służbę zdrowia
2019-10-09, 21:26- Sytuacja w służbie zdrowia jest tragiczna, ale Koalicja Obywatelska ma pomysł, jak to zmienić. Niektóre rzeczy da się poprawić od ręki - mówił w Bydgoszczy były europoseł Tadeusz Zwiefka. Czytaj dalej »
Ostatnia debata przed wyborami w Polskim Radiu PiK. Z kandydatami do Senatu [wideo]
2019-10-09, 21:13Aż 8 debat wyborczych przed wyborami odbyło się w Polskim Radiu PiK. Czwartkowa - z kandydatami do Senatu - była ostatnią. Czytaj dalej »
Zbigniew Girzyński: Będę walczył, by Toruń był bliżej autostrady
2019-10-09, 20:38- Polska staje przed ogromną szansą, żeby utrzymać dobry kierunek zmian - powiedział w Toruniu dr Zbigniew Girzyński. Kandydata do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości poparli dziś prof. Wojciech Polak i szef toruńskich struktur… Czytaj dalej »
Premier Morawiecki: Obwodnica Strzelna wśród 100 najważniejszych w kraju [wideo]
2019-10-09, 18:48Dzięki decyzji premiera Mateusza Morawieckiego, obwodnica Strzelna zostanie wpisana do programu budowy 100 najważniejszych obwodnic miast w całym kraju. Informację o tym przekazali podczas spotkania z mieszkańcami minister Łukasz Schreiber… Czytaj dalej »
Czeki dla strażaków. Poseł Latos wspiera ochotników z powiatu świeckiego
2019-10-09, 18:08Pięć symbolicznych czeków, każdy po 3 tysiące złotych, wręczył strażakom-ochotnikom z powiatu świeckiego poseł PiS Tomasz Latos. Czytaj dalej »