Nie wiesz co robić w weekend? Zaplanuj go z nami [przewodnik po imprezach w regionie]

2023-11-03, 13:59  Redakcja
Koncert z okazji 163. rocznicy urodzin Ignacego Jana Paderewskiego odbędzie się w niedzielę w bydgoskiej Filharmonii. Wystąpi m.in. zespół Rodzinna Muzyka Lassaków „Heliosów” z Zakopanego/fot. materiały Filharmonii

Koncert z okazji 163. rocznicy urodzin Ignacego Jana Paderewskiego odbędzie się w niedzielę w bydgoskiej Filharmonii. Wystąpi m.in. zespół Rodzinna Muzyka Lassaków „Heliosów” z Zakopanego/fot. materiały Filharmonii

Choć na dworze coraz zimniej, w weekend warto wyjść z domu. W naszym przewodniku podpowiadamy, jak można spędzić weekendowe dni.

BYDGOSZCZ

Etnoskarby
piątek, 3 listopada, godz. 17:00, Muzeum Okręgowe, ul. Gdańska 4
spotkanie, w czasie którego zaprezentowane zostaną najcenniejsze oraz najciekawsze muzealia z kolekcji Pracowni Etnografii. Opowieść dotyczyć będzie „skarbów”, którymi są nie tylko dzieła sztuki ludowej, tkaniny pokryte misternymi haftami czy ręcznie wykonane przedmioty codziennego użytku, ale również twórcy, kontynuatorzy tradycyjnych rzemiosł. Motywem przewodnim spotkania będzie także refleksja nad ochroną dziedzictwa materialnego i niematerialnego Kujaw, Pałuk, Kociewia, Krajny, Borów Tucholskich i Kaszub w kontekście działalności bydgoskiego muzeum.

Muzyka u źródeł – Filip Wojciechowski Quartet

piątek, 3 listopada, godz. 18:00, Hala Pomp – Muzeum Wodociągów, ul. Gdańska 242
Filip Wojciechowski Quartet w repertuarze z najnowszej płyty „VIEW”. Wystąpią: Filip Wojciechowski – fortepian, Marek Podkowa – saksofon, Paweł Pańta – kontrabas, Patryk Dobosz – perkusja, Prowadzenie koncertu: Jerzy Snakowski i Marek Jankowiak.

Show Szalonych Naukowców

piątek, 3 listopada, godz. 18:00, Kinoteatr Adria, ul. Toruńska 30
Barwne widowisko o naukowych perypetiach niezwykłych bohaterów: Człowieka-Robaka, Profesora Trauta, Igreka i Niny. Szaleni Naukowcy to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe.

Opowieści z Narnii – spektakl
piątek, 3 listopada, godz. 18:00, Teatr Kameralny, ul. Grodzka 14-16
Widzowie, wspólnie z czworgiem rodzeństwa, przeniosą się do niezwykłego świata ukrytego we wnętrzu starej szafy. To będzie niezapomniana przygoda pełna zwrotów akcji, fantastycznych stworzeń i wyjątkowych bohaterów. Spektakl w reżyserii Gabriela Gietzky’ego to epicka opowieść o starciu sił dobra i zła. W samym centrum wydarzeń znajdą się Łucja, Zuzanna, Piotr i Edmund, którym niełatwo będzie odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie, obserwując ich dojrzewanie, nauczą się razem z nimi, że każdy z nas dysponuje prawdziwymi magicznymi zdolnościami: odwagą, przyjaźnią i empatią.

Slam filozoficzny
piątek, 3 listopada, godz. 18:00, Młyny Rothera
Myślowisko Miejskie odbywa się cyklicznie. Uczestnicy mają okazję wsłuchać się w głos ekspertów filozofii i nawiązać z nimi pouczającą rozmowę. Wielkimi krokami zbliża się też II Festiwal Filozofii, który w listopadzie ponownie zagości w Młynach. Nowy projekt filozoficznego slamu ma nieco odmienny charakter niż dotychczasowe Myślowiska. Chodzi o spotkanie osób, które nie muszą mieć żadnych akademickich kompetencji filozoficznych, ale które budują filozoficzne koncepcje – czyniąc to dla samej potrzeby i radości filozofowania, oddając je w ręce publiczności, która zgodnie z ideą slamu, pełni rolę jury przez całe takie spotkanie.

Wielcy nieobecni – koncert
piątek, 3 listopada, godz. 18:00, Światłownia, ul. św. Trójcy 15
Koncert poświęcony gwiazdom polskiej sceny, których nie ma już wśród nas. Uczestnicy usłyszą utwory Anny Jantar, Andrzeja Zauchy, Ireny Jarockiej, Kasi Sobczyk, Łucji Prus, Czesława Niemena, Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Grażyny Światały i innych.
Wystąpią Steffi Mal i Paweł Wenderski.

Migracja lasu – wystawa fotograficzna
piątek, 3 listopada, godz. 18:00, Miejskie Centrum Kultury, ul. Marcinkowskiego 12-14
Niezmienność lasów i gatunków go tworzących pod wypływem globalnego ocieplenia ulega zmianie. Naukowcy mówią o zjawisku migracji, czyli przemieszczaniu się stanowisk pojedynczych gatunków drzew w kierunku chłodniejszej północy. Lasy iglaste, czyli bory, stanowiące główny trzon polskich lasów, ustępują gatunkom liściastym jak dęby, buki, jawory. Proces ten postępuje i od 2016 roku w Sudetach i na Przedgórzy Sudeckim świerki zaczęły wymierać już nie pojedynczymi drzewami, a dziesiątkami hektarów. Wystawa prezentuje elementy lokalnego lasu, które w wyniku postępujących zmian znikają ze znanego nam krajobrazu. Artysta podejmuje temat nie w konwencji fotografii dokumentalnej, a w polemice z klasycznym gatunkiem martwej natury.

Otwarcie Parku Iluminacji
piątek-niedziela, 3-5 listopada, Lumina Park w Myślęcinku
Zupełnie nowe, niesamowite świetlne scenerie w parku iluminacji w Myślęcinku. Na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, położonego przy ulicy Rekreacyjnej, już 3 listopada rozbłyśnie iluminowana atrakcja – „Magiczna Podróż Blachere”. Jak wielka jest pokusa w Wielkim Księstwie Łakoci? Jak ostra może być strzała Kupidyna w Zjednoczonym Królestwie Miłości? Te i inne krainy tylko czekają na ochotników w Parku Iluminacji.

„Nie minie samo”
sobota, 4 listopada, godz. 9:00, Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5
Konferencja, podczas której będzie okazja, aby porozmawiać i popracować ze specjalistami m.in. o nowej wersji polityki Safe from harm, o pracy z osobami neuroróżnorodnymi oraz o systemie kar i nagród. W programie przewidziane są również przerwy kawowe i obiad.

Rondo pełne winyli
sobota, 4 listopada, godz. 9:00, C.H. Rondo, ul. Kruszwicka 1
Tysiące fantastycznych płyt winylowych, CD oraz kaset. Metal, funk, elektronika, blues, hard rock, jazz, country, rock, alternatywa, lata 80', reggae, muzyka klasyczna i wiele innych. Muzyka polska i zagraniczna. CH Rondo – plac eventowy.

Konkurs mów humorystycznych
sobota, 4 listopada, godz. 10:00, Cafe Kino, ul. Długa 32
Czas wyłonić najlepszych z najlepszych wśród toastmasterów z Bydgoszczy i Torunia. W Cafe Kino odbędzie się Konkurs Mów Humorystycznych i Gorących Pytań w języku polskim i angielskim na etapie rejonu E1. Przed publicznością wystąpią śmiałkowie z klubów: Toastmasters Sokrates Toruń, Toastmasters Bydgoszcz, Klub Zaawansowanych Mówców Roastmasters Bydgoszcz, Bydgoszcz Toastmasters Professionals.

Psi Patrol
sobota, 4 listopada, godz. 11:00-19:00, C.H. Focus Mall, ul. Jagiellońska 39-47
W centrum handlowym pojawią się aż 4 postacie „Psi Patrol. Wielki Film”: Chase, Rubble, Marshall i Skye. W programie: scena, na którą spadł... meteoryt, konkursy organizowane co godzinę, zdjęcia z ulubionymi psiakami i inne atrakcje. Spotkanie zaplanowano przy sklepie Smyk.
Wstęp jest bezpłatny. Podczas wydarzenia odbędzie się także zbiórka potrzebnych rzeczy dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy.

Mayday 2
sobota, 4 listopada, godz. 15:30, Kinoteatr Adria, ul. Toruńska 30
Wspaniała komedia o dwulicowości i kłamstwach, ale przede wszystkim o miłości i przyjaźni. Wciągająca, pełna zwrotów akcja to gwarancja najśmieszniej spędzonych dwóch godzin w życiu.
„Mayday 2” to dynamiczna i zabawna opowieść o Johnie – popularnym taksówkarzu, który musi dokonać trudnych wyborów życiowych. Wystąpią m.in.: Jacek Kawalec, Mariusz Krzemiński/Michał Milowicz, Anna Gzyra/Katarzyna Cichopek, Mateusz Łapka/Marcin Mroczek, Daria Zawratyńska/Katarzyna Polewany/Patrycja Potyralska.

WAG – żona i dziewczyna piłkarza

sobota, 4 listopada, godz. 19:00, Teatr Kameralny, ul. Grodzka 14-16
Życie futbolowych gwiazd to wspaniałe emocje, potężny stres i jeszcze bardziej potężne zarobki. Oraz kobiety, które na Wyspach doczekały się zbiorczego określenia „WAGs” – żony i dziewczyny piłkarzy. Nierzadko one same stają się rozpoznawalnymi postaciami w popkulturze i lśnią blaskiem na eventowych ściankach. Jednak każdy blask ma również swój cień.

Zaduszki muzyczne
sobota, 4 listopada, godz. 19:00, parafia św. Antoniego z Padwy, ul. Głucha 15
Zaduszki Muzyczne w św. Antonim są klasyczną alternatywą Zaduszek Jazzowych. Pierwsza edycja Zaduszek cieszyła się znakomitą frekwencją i ogromnym zainteresowaniem Bydgoszczan. Wystąpili w niej: Natalia Tyrańska, Karol B-ski Bartosiński, Paweł Pawłowicz i Chór Św. Grzegorza działający przy parafii Św. Antoniego z Padwy. Artyści przeplatali repertuar barokowy z sekwencją Dies Irae. Druga edycja ma podobne założenie konstrukcyjne, natomiast zakłada jednolitą tematykę i większy skład instrumentalny. Wykonawcy: Wiktoria Pancerz – sopran, Karol Bartosiński – kontratenor, Ensemble Inégalité, Irena Filuś, Natalia Tyrańska - skrzypce barokowe, Zuzanna Bąk - altówka barokowa, Weronika Kulpa - wiolonczela barokowa, Łukasz Macioszek – violon, Marek Przywarty - pozytyw organowy, Paweł Pawłowicz - klawesyn, dyrygent, Chór św. Grzegorza, Artur Strugała - prowadzenie koncertu. Wykonane zostanie słynne Stabat Mater Giovaniego Batisty Pergolesiego oraz sekwencja chorałowa Stabat Mater.

Pani Pylińska i sekret Chopina
sobota, 4 listopada, godz. 19:30, Filharmonia Pomorska
Lekcje gry na pianinie u ekscentrycznej Profesor Pylińskiej wciąż zaskakują młodego Eryka. Joanna Żółkowska ukazała swoją kreacją aktorską wyjątkowy koloryt Pani Pylińskiej. To dowcipna, ekscentryczna i mądra nauczycielka muzyki, która podaje swemu młodemu uczniowi – przyjacielowi (Kacper Kuszewski) sposób na życie i wskazuje mu odpowiednie drzwi, za którymi otworzy się przed nim szczęśliwa, spełniona przyszłość.

Frymark Bydgoski

niedziela, 5 listopada, godz. 10:00, plac i parter Bydgoskiego Centrum Finansowego
Frymark to cykliczny jarmark z produktami ekologicznymi, regionalnymi i rękodziełem – odbywa się w każdą niedzielę w samym centrum Bydgoszczy na placu przed Bydgoskim Centrum Finansowym w Bydgoszczy. Tam można skorzystać z licznych degustacji, pobawić się smakiem, odkryć nowe produkty i upodobania swoich kubków smakowych oraz zrobić zakupy u lokalnych gospodarzy i twórców.

Spotkanie z Jackiem Bartyzelem
niedziela, 5 listopada, godz. 15:30, Kaplica św. Józefa w Domu Katechetycznym (3 piętro), plac Piastowski 5
Prof. Jacek Bartyzel – wybitny historyk myśli politycznej, filozof polityki, wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, autor kilkuset artykułów i książek. Podczas niedzielnego spotkania „Demokracja jako bałwochwalstwo i herezja antropoteistyczna” będzie możliwość nabycia książki „Demokracja” z autografem prof. Bartyzela.

Patronowi w rocznicę urodzin
5 listopada (niedziela), Filharmonia Pomorska, godz. 17.00
Koncert z okazji 163. rocznicy urodzin Ignacego Jana Paderewskiego – patrona Filharmonii Pomorskiej. Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Pawła Kapuły, Katarzyna Lassak - skrzypce oraz Rodzinna Muzyka Lassaków „Heliosów” z Zakopanego. W programie: Grażyna Bacewicz – Uwertura na orkiestrę symfoniczną, Jan Adam Maklakiewicz -II Koncert skrzypcowy „Góralski”, Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60, prezentacja muzycznych źródeł kapeli rodziny Lassaków.

Szlagierowo i z humorem
niedziela, 5 listopada, godz. 17:00, Kinoteatr Adria, ul. Toruńska 30
Koncert Szlagierowo i z Humorem z Gwiazdami Śląskiej Sceny Muzycznej. Z ogromną dawką Szlagierowej Muzyki pojawią się Artyści znani z wielu Stacji Telewizyjnych, oraz Rozgłośni Radiowych na Śląsku i nie tylko. Wystąpią: Mateusz Troll i Przyjaciele, Metrum Reni & Marco, Grzegorz Grzywocz Wesoły Masorz i Przyjaciele, Jacek Silski, a całość w Szlagierowym Rytmie poprowadzi: Andrzej Miś.

Muzyka u źródeł – koncert Reni Jusis z zespołem
niedziela, 5 listopada, godz. 18:00, Hala Pomp – Muzeum Wodociągów, ul. Gdańska 242
„Je suis Reni” to pełen charme’u zestaw 14 piosenek wśród których spotykamy między innymi refleksyjną wersję wielkiego przeboju Francoise Hardy „Comment te dire adieu”, radosne i zalotne z polskim tekstem „Kolor Cafe” z repertuaru enfant terrible francuskiej chanson Serge’a Gainsbourga, czy nieśmiertelny, przeuroczy temat autorstwa mistrza Michela Legranda i Vladimira Cosmy, „Oum Le Dauphi” czyli tytułową piosenkę z animowanego filmu „Biały Delfin Um” która to piosenka natychmiast przenosi w beztroski, niewinny świat dzieciństwa i dobrych wspomnień.

Finałowy koncert III Konkursu Wokalnego „Sobą być”
niedziela, 5 listopada, godz. 19:00, Fabryka Lloyda
W bydgoskiej Fabryce Lloyda wystąpi 6 finalistów III konkursu "Sobą być". Towarzyszyć im będzie zespół muzyczny pod dyrekcją Piotra Dąbrowskiego. Gościem specjalnym naszego wydarzenia będzie Alicja Majewska, która uświetni wieczór swoim recitalem. Towarzyszyć będzie jej Włodzimierz Korcz i kwartet smyczkowy.

TORUŃ

Olka Szczęśniak – stand-up
piątek, 3 listopada, godz. 17:30, CKK Jordanki
Każdy z nas nosi w sobie „skąpca poznawczego”. Upraszczamy rzeczywistość, posługując się schematami i stereotypami, żeby zaoszczędzić sobie czasu i energii. W wielu przypadkach skąpiec się przydaje, czasem jednak wprowadza w błąd i działa na naszą niekorzyść. Tak o występie mówiła Olka Szczęśniak: trasa z okazji mojego dziesięciolecia na scenie stand-upowej. Wystąpię z programem „Skąpiec poznawczy” w miejscach, o których do niedawna mogłam tylko pomarzyć.

Sklep z facetami
piątek, 3 listopada, godz. 19:00, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Przedzamcze 11/15
Gdy Marzena świętuje trzydzieste dziewiąte urodziny jej wieloletni partner oświadcza, że odchodzi. Świat Marzeny ległby w gruzach, ale natychmiast otrzymuje ona wsparcie swojej młodszej siostry. Danka, przebojowa studentka jest na bieżąco z romantycznymi relacjami i wie co robić by się dobrze bawić. Zabiera Marzenę do "sklepu z facetami". Życie Marzeny zmienia się diametralnie.

Show Szalonych Naukowców

sobota, 4 listopada, godz. 13:00, Aula UMK w Toruniu, ul. Gagarina 11
Barwne widowisko o naukowych perypetiach niezwykłych bohaterów: Człowieka-Robaka, Igreka, Niny i Profesora Trauta. Szaleni Naukowcy to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe.
Podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkryje nowe pasje i będzie fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą.

Przeboje polskiej muzyki rozrywkowej
sobota, 4 listopada, godz. 16:00, CKK Jordanki
Karuzela Gna Orkiestrowo to spektakularny koncert z legendarnymi przebojami polskiej muzyki rozrywkowej w niespotykanych dotąd aranżacjach. Specjalna edycja koncertu rozszerzona o udział orkiestry i nowe utwory to gwarancja doskonałej zabawy na najwyższym poziomie. "Dziwny jest ten świat", "Szklana pogoda", "Mamona" to tylko niektóre z nowych utworów, które usłyszycie obok "karuzelowych" klasyków w orkiestrowej odsłonie: "Biała Armia", "Zacznij od Bacha", "Nie pytaj o Polskę", czy "Ludzkie gadanie". Oprócz mocnego brzmienia nie zabraknie również czegoś dla wielbicieli nastrojowych kawałków jak: "Jest taki samotny dom", czy "Czas nas uczy pogody". Fani muzyki instrumentalnej z pewnością docenią z kolei orkiestrowe brzmienie "Zapytaj mnie, czy cię kocham" czy "Synonimy".

Koncert Meruert Karmenovej
niedziela, 5 listopada, godz. 17:00, CKK Jordanki
Subtelne piękno i emocjonalny dramatyzm instrumentu zaprezentuje publiczności Meruert Karmenova. Utalentowana skrzypaczka i laureatka wielu nagród w międzynarodowych konkursach skrzypcowych wspólnie z artystami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej wykona dla publiczności słynny utwór niemieckiego kompozytora muzyki absolutnej Johannesa Brahmsa – Koncert skrzypcowy D-dur op. 77. Utwór Brahmsa przypomina symfonię, w której partia skrzypiec zostaje przeciwstawiona grze całej orkiestry. Podczas koncertu nasi symfonicy wykonają również V Symfonię c-moll op. 67 Ludwiga van Beethovena, uznawaną za najważniejsze dzieło epoki.

Sara Pach – koncert

niedziela, 5 listopada, godz. 18:00, Dwór Artusa
A gdyby tak choć na moment cofnąć się w czasie? Poczuć klimat dawnych lat i oddać się przyjemnej melancholii, której sprzyja stonowana, mieniąca się ciepłymi barwami jesień? Taką możliwość zapewni Sara Pach. „Koncert pamięci zmarłych artystów” to muzyczne wydarzenie, w trakcie, którego wybrzmią utwory cenionych przez lata muzyków. Piosenki w nowej aranżacji dowiodą, że oddziałują one niezmiennie od lat. Za ich sprawą publika wróci do miłych chwil, dla których utwory niezapomnianych wykonawców były tłem. Sara Pach w akompaniamencie Jacka Leśniewskiego (perkusja) i Michała Maliszewskiego (gitara), przedstawi pełne wrażliwości muzyczne światy, dzięki aranżacjom z repertuaru takich artystów, jak Zbigniew Wodecki, Anna Jantar, Czesław Niemen, Obywatel GC i Kora.

INOWROCŁAW


Zaduszki Archeologiczne
3 listopada (piątek), Muzeum im. Jana Kasprowicza, godz. 17.00
Podczas spotkania przypomniane zostaną wybitni archeolodzy z naszego regionu, którzy dokonali niezwykłych odkryć na Kujawach i Pałukach.

Wystawa pająków
3-5 listopada (piątek-niedziela), Galeria Tymczasem – Teatr Miejski, plac Klasztorny 2, godz. 10.00-18.00
Dla zwiedzających przygotowano ponad 35 żywych okazów, a wśród nich jadowitą czarną wdowę Latrodectus hasselti i jednego z największych ptaszników Theraphosa stirmi. - Będzie możliwość potrzymania łagodnego ptasznika na dłoni, o każdej pełnej godzinie, zaczynając od godziny 10.00 – zapowiadają organizatorzy. - W ramach wydarzenia zaplanowano prelekcje edukacyjne i zwiedzanie z przewodnikiem. Pająki i skorpiony znajdują się w bezpiecznych szklanych terrariach, które pozwalają na fotografowanie i filmowanie ich z bliskiej odległości.

O Papuszy - cygańskiej poetce
5 listopada (niedziela), Muzeum im. Jana Kasprowicza, godz. 12.00
W Międzynarodowym Dniu Języka Romskiego w muzeum w Inowrocławiu będą wspominać Papuszę - niezwykłą poetkę romską, pierwszą artystkę publikującą wiersze w tym języku. O godz. 12.00 zaplanowano odsłonięcie muralu autorstwa Edyty Lasoty, o 12.20 – spektakl „Papusza wierszem kreowana” Teatru Akcja, w reżyserii Małgorzaty Wojciechowskiej (Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka), a o 13.20 – prelekcję Katarzyny Mruk „W lesie, w drodze, w mieście. Ścieżki życia Papuszy”.

WŁOCŁAWEK


Fajans Włocławski
3 listopada (piątek), Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6, godz. 12.00
Wernisaż wystawy „Fajans włocławski. Biennale 1973–1991”. W 2023 r. mija 50. rocznica organizacji I Biennale Fajansu Włocławskiego. Wydarzenie to wpisuje się również w przypadający jubileusz 150-lecia powstania przemysłu ceramicznego we Włocławku. - Jest to okazja do zaprezentowania przekroju autorskich prac malarek fajansu włocławskiego, ukazania rangi konkursów, które przyczyniły się do popularności fajansu z Włocławka w Polsce i na świecie – informują organizatorzy wydarzenia. - Na ekspozycji zaprezentowano wybrane, nagrodzone prace konkursowe oraz pokazano autorskie prace malarek fajansu ukazujące rozwój malowanych dekoracji na fajansie od 1949 r. do 1991 r. Ekspozycję uzupełniają wybrane archiwalia, fotografie, zapisy filmowe oraz aranżacja warsztatu pracy malarek włocławskich.

Cykl koncertów „Wehikuł Czasu”
3 listopada (piątek), godz. 20.00 oraz 4 listopada (sobota), godz. 18.00, Browar B.
W tym roku odbędzie się dziewiąta edycja wydarzenia. Włocławscy muzycy przypomną twórczość polskich artystów: Kory, Ryszarda Riedla, Witolda Paszta, Zbigniewa Wodeckiego i Krzysztofa Krawczyka.

Bieg lub marsz na 5 km w Parku na Słodowie
4 listopada (sobota), Park na Słodowie, godz. 9.00
Udział jest bezpłatny. Uczestnicy zarejestrowani na stronie www.parkrun.pl mogą liczyć na pomiar czasu.

GRUDZIĄDZ


Promocja książki o Olimpii Grudziądz
3 listopada (piątek), Muzeum przy ul. Wodnej 3/5, godz. 17.00
Autor książki Dawid Schoenwald nie tylko opowie o swojej pracy nad książką „Olimpia Grudziądz w latach 1923-1939”, lecz również - jako kurator wystawy „Wszyscy na start! Sport w Grudziądzu z okazji 100-lecia Klubu Sportowego Olimpia” - zaprosi uczestników do wspólnego zwiedzania ekspozycji.

Koncert Muzyki Filmowej „NA BIS”
3 listopada (piątek), Klub Akcent, godz. 18.00
Koncert stanowi kontynuację X edycji koncertu, która miała miejsce w CK Teatr w kwietniu tego roku. - Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby posłuchać muzyki filmowej w wykonaniu wyjątkowych artystów z naszego regionu. Dodatkowych wrażeń dostarczy oprawa multimedialna oraz gra świateł – zapowiadają organizatorzy wydarzenia. - Pomysłodawcą i organizatorem projektu od 10 lat jest Dorota Berent – Doris, a współorganizatorem CK Teatr.

Nick Sinckler tour 'Groove Vibez' & Funky Delight
4 listopada (sobota), Klub Akcent, godz. 19.00
„Nick Sinckler tour 'Groove Vibez' & Funky Delight” to live sesja, album i trasa koncertowa. Pierwsza część to utwory z pogranicza muzyki Soul, R&B i POP, druga to z kolei czysty funk.

Finisaż wystawy Marka Głowackiego
5 listopada (niedziela), Klub Akcent, godz. 12.00-16.00
Prace Marka Głowackiego była prezentowane w Galerii Akcent w październiku. Całość ekspozycji zamknięta została w tytule „MINI.MA”, a część z prezentowanych prac jest dedykowana ważnym w jego życiu osobowościom.

Region

Koncerty w naszym studiu i poza nim Od piątku Festiwal Muzyka w willi Blumwego [program]

Koncerty w naszym studiu i poza nim! Od piątku Festiwal „Muzyka w willi Blumwego” [program]

2024-11-21, 21:27
Już są znakomici w swoim fachu Przyszli kucharze z regionu rywalizowali w Bydgoszczy [zdjęcia]

Już są znakomici w swoim fachu! Przyszli kucharze z regionu rywalizowali w Bydgoszczy [zdjęcia]

2024-11-21, 19:37
Budżet Torunia na przyszły rok: rekordowy deficyt i dużo inwestycji. W tym ul. Olsztyńska i ECFC

Budżet Torunia na przyszły rok: rekordowy deficyt i dużo inwestycji. W tym ul. Olsztyńska i ECFC

2024-11-21, 17:01
Uszkodził drzwi lokalu na bydgoskim Starym Rynku. Policja publikuje wizerunek i prosi o pomoc

Uszkodził drzwi lokalu na bydgoskim Starym Rynku. Policja publikuje wizerunek i prosi o pomoc

2024-11-21, 16:00
Zostali docenieni za swoją trudną pracę. Obchody Dnia Pracownika Socjalnego w Nakle [zdjęcia]

Zostali docenieni za swoją trudną pracę. Obchody Dnia Pracownika Socjalnego w Nakle [zdjęcia]

2024-11-21, 15:37
73-letnia rowerzystka zginęła w Kotomierzu. Bydgoscy policjanci badają przyczyny wypadku

73-letnia rowerzystka zginęła w Kotomierzu. Bydgoscy policjanci badają przyczyny wypadku

2024-11-21, 14:55
Pożary w Bydgoszczy: w Fordonie i na Szwederowie. Dwie osoby poszkodowane

Pożary w Bydgoszczy: w Fordonie i na Szwederowie. Dwie osoby poszkodowane

2024-11-21, 14:26
Ratownicy medyczni z Bydgoszczy ogłaszają nabór Zapraszają na spotkanie w siedzibie PCK

Ratownicy medyczni z Bydgoszczy ogłaszają nabór! Zapraszają na spotkanie w siedzibie PCK

2024-11-21, 13:33
O mały włos od wypadku. Kierowca daewoo wyprzedzał na trzeciego. Policja dostała nagranie [wideo]

O mały włos od wypadku. Kierowca daewoo wyprzedzał „na trzeciego”. Policja dostała nagranie [wideo]

2024-11-21, 12:41
Toruń przygotowuje się na Jarmark Bożonarodzeniowy. Święta są tak blisko, to buduje ludzi

Toruń przygotowuje się na Jarmark Bożonarodzeniowy. „Święta są tak blisko, to buduje ludzi”

2024-11-21, 11:52
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę