2018-02-01
Opowieść o tym, jak po roku 1918 Polska poradziła sobie z infrastrukturą zniewolenia, związanego z zaborami. Także o tym, z czym sobie nie poradziła, bowiem szkody okazały się nieodwracalne. W audycji Roberta Erdmanna wypowiadają się dr hab. Arkadiusz Wagner - bibliolog, historyk sztuki z UMK oraz prof. Wojciech Polak - historyk, UMK. Nie zabrakło również cytatów z archiwów.
Zobacz także
29 kwietnia 2018
Mija 94. rocznica reformy Władysława Grabskiego. Dlatego też w centrum uwagi "Wolnej i Niepodległej" znajdzie się gospodarka. W polskiej drodze do niepodległości… Czytaj dalej »
22 kwietnia 2018
Druga część audycji o niepodległości i literaturze. W centrum zainteresowania dwudziestolecie międzywojenne. Opowiadają o tym goście w audycji Roberta… Czytaj dalej »
15 kwietnia 2018
Pierwsza część audycji Roberta Erdmanna o literaturze polskiej i niepodległości. Co 1918 rok zmienił w polskiej literaturze? W audycji wypowiadają się… Czytaj dalej »
8 kwietnia 2018
Druga część audycji o infrastrukturze zniewolenia i pozbywaniu się spuścizny, nie tylko zaborczej, po roku 1918. W audycji wypowiadają się naukowcy UMK:… Czytaj dalej »
Ukształtowały nas - o czym mówi się często - powstania, represje i wojny, czyli ból, lęk, ale i nadzieje.
Jakie to ma konsekwencje?
Co w nas pozostało z I RP?
Jakie wartości przejęliśmy z dawniejszych czasów?
Jak wiele zawdzięczamy innym, a co wyłącznie sobie?
Odpowiedzi na te pytania
w audycjach nowego cyklu
na antenie Polskiego Radia PiK.
"Póki my żyjemy" - w każdą niedzielę o godz. 12.05.
Zapraszam do kontaktu
"Póki my żyjemy"
Polskie Radio PiK,
ul. Gdańska 48
85-006 Bydgoszcz
e-mail:
roberterdmann@radiopik.pl