2019-11-27
27 października 2019
2019-10-25
W audycji Roberta Erdmanna ponownie o o instalowaniu i demontażu komunizmu, nie tylko w Polsce. Opowiadał o tym historyk, dr Krzysztof Osiński z Instytutu Pamięci Narodowej. W audycji pojawiły się także wypowiedzi prof. Andrzeja Paczkowskiego, który kilka lat temu wygłosił w Warszawie wykład o Józefie Światło i Radiu Wolna Europa.
20 października 2019
2019-10-20
W audycji z cyklu „Póki my żyjemy” Robert Erdmann przygląda się tym razem instalowaniu i demontażowi komunizmu, nie tylko w Polsce, o czym opowiada również historyk - dr Krzysztof Osiński z Instytutu Pamięci Narodowej. W audycji pojawiają się także wypowiedzi prof. Andrzeja Paczkowskiego, który kilka lat temu wygłosił w Warszawie wykład o Józefie Światło i Radiu Wolna Europa.
13 października 2019
2019-10-11
Przy stole z Mikołajem Kopernikiem! O kulturze kulinarnej na przełomie XV i XVI w. opowiada historyk prof. Jarosław Dumanowski z UMK. Zaprasza Robert Erdmann.
6 października 2019
2019-10-06
Sięgamy do archiwum PR PiK: Prof. Krzysztof Mikulski, historyk z toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, rozważa, przyczyny upadku I Rzeczpospolitej.To wciąż dyskutowany temat w środowisku naukowym. Co mówią najnowsze badania na ten temat? Powtórka z maja 2019 r. Zaprasza Robert Erdmann.
Zobacz także
29 grudnia 2019
O Powstaniu Wielkopolskim, które objęło też Kujawy. Opowiedzą o nim naukowcy z Polskiej Akademii Nauk: prof. Tomasz Łaszkiewicz i prof. Przemysław Olstowski… Czytaj dalej »
15 grudnia 2019
O Stanisławie Wyspiańskim opowiadają poloniści z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. Hanna Ratuszna i prof. Radosław Sioma. Czytaj dalej »
8 grudnia 2019
Książęta - zbóje, prawo rzymskie, kancelarie i biurokracja. Jak to wszystko się łączy? Wyjaśnia historyk, prof. Waldemar Chorążyczewski z UMK. Zaprasza… Czytaj dalej »
1 grudnia 2019
W niedzielę 1 grudnia w audycji Roberta Erdmanna z cyklu „Póki my żyjemy” było nie tylko o magii. Gościem audycji był kulturoznawca i antropolog kultury… Czytaj dalej »
Ukształtowały nas - o czym mówi się często - powstania, represje i wojny, czyli ból, lęk, ale i nadzieje.
Jakie to ma konsekwencje?
Co w nas pozostało z I RP?
Jakie wartości przejęliśmy z dawniejszych czasów?
Jak wiele zawdzięczamy innym, a co wyłącznie sobie?
Odpowiedzi na te pytania
w audycjach nowego cyklu
na antenie Polskiego Radia PiK.
"Póki my żyjemy" - w każdą niedzielę o godz. 12.05.
Zapraszam do kontaktu
"Póki my żyjemy"
Polskie Radio PiK,
ul. Gdańska 48
85-006 Bydgoszcz
e-mail:
roberterdmann@radiopik.pl