2019-02-07
30 stycznia 2019
2019-01-29
23 stycznia 2019
2019-01-23
16 stycznia 2019
2019-01-16
Czy w Piotrkowie Kujawskim w 1974r zdarzył się cud? Tu zdania są podzielone. Jedni widzieli wizerunek Matki Boskiej nad kościołem, inni przeciwnie. Wprawdzie kościół katolicki cudu nie uznał, możemy jednak mówić o "cudzie" socjologicznym, bowiem w owym czasie do Piotrkowa pielgrzymowali ludzie z całej Polski. Sprawą zainteresowała się milicja i tzw. bezpieka. Zaprasza Żaneta Walentyn.
9 stycznia 2019
2019-01-09
Brytyjczycy, Francuzi, Belgowie, Włosi, Amerykanie, Rosjanie a nawet Australijczycy - Toruń w czasie II Wojny Światowej stał się miejscem przetrzymywania tysięcy jeńców wojennych. Więźniowie z krajów zachodnich byli lepiej traktowani od Rosjan. Ci przeżywali prawdziwą gehennę. Jaka była obozowa codzienność? Dlaczego więźniów traktowano w różny sposób? W jaki sposób jeńcy walczyli o przetrwanie? Zapraszamy do wysłuchania reportażu Michała Słobodziana pod tytułem "Za drutem".
2 stycznia 2019
2019-01-03
Koźlak, Śmietanka Pomorska, Karamel Pomorski polecany "chorym, niedokrwistym i rekonwalescentom". Taki asortyment miał Browar Pomorski znajdujący się przed wojną w Podgórzu obok Torunia. Kupił go po pierwszej wojnie światowej Józef Chronowski, przedsiębiorca ze Stanów Zjednoczonych, który bazując na doświadczeniach zza oceanu utworzył nowoczesny zakład. Jego wyroby były znane w całej Polsce. Historię przedsiębiorstwa zakończył wybuch składu pociągu w 1945 roku. Do dziś nie wyjaśniono przyczyn potężnej eksplozji, w której zginęło kilkadziesiąt osób. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej.
Zobacz także
25 grudnia 2019
Nigdy w Bydgoszczy nie była, ale to tu została pochowana. Przekazała miastu cały dorobek swojego życia. W świątecznej audycji z cyklu „Wieczór z reportażem”… Czytaj dalej »
18 grudnia 2019
„Ach, te kłopoty” - to podróż reporterska po absurdach naszej rzeczywistości. Ktoś wyrzuca śmieci przed Urząd Gminy, ktoś inny oskarżył francuskiego… Czytaj dalej »
15 grudnia 2019
Józefowi Tykocińskiemu-Tykocinerowi zawdzięczamy kino w obecnym kształcie. To on bowiem pierwszy użył głosu w filmie. Co ciekawe, współcześni nie od… Czytaj dalej »
4 grudnia 2019
Seryjni mordercy, zorganizowane szajki, planowane i przypadkowe zbrodnie, do tego sporo włamań i kradzieży - jaka była kryminalna Bydgoszcz w dwudziestoleciu… Czytaj dalej »
Jak żyli nasi dziadowie i pradziadowie? Co sprawiało im radość, a co burzyło krew? Tego dowiedzą się państwo z naszych audycji, w każdą środę po godz. 20.05.
Na deser anons prasowy z przedwojennego Torunia:
"Szanownej publiczności miasta Torunia i okolic podaję do łaskawej wiadomości, iż z dniem pierwszym lutego przejąłem hotel TRZY KORONY. Staraniem mojem usilnem będzie prowadzenie tegoż przedsiębiorstwa. Z poważaniem Pocierznicki. Gospodarz".
Co zrobimy z takim anonsem?
Otóż poszukamy miejsca i informacji o właścicielu. Może uda nam się dotrzeć do potomków?
Trzymajcie Państwo za nas kciuki
i koniecznie słuchajcie audycji
w środy po godz. 20.05.
Otóż poszukamy miejsca i informacji o właścicielu. Może uda nam się dotrzeć do potomków?
Trzymajcie Państwo za nas kciuki
i koniecznie słuchajcie audycji
w środy po godz. 20.05.
Zapraszają:
Czytaj dalej »