Zobacz także
Zimorodek
To mały, ale bardzo kolorowy ptak, który swoje nory buduje głęboko w ziemi. Mowa o zimorodku, gatunku ściśle chronionym. Okazuje się, że Wda to miejsce… Czytaj dalej »
Ochrona cisów
Lasy Państwowe ratują najstarszy gatunek drzew w Polsce. Akcja ratowania cisu pospolitego prowadzona jest również w Kujawsko-Pomorskiem. Ten długowieczny… Czytaj dalej »
Świadomość ekologiczna Polaków
Rozważając o świadomości ekologicznej dochodzimy zwykle do wniosku, że najważniejsza jest sama edukacja. To ona jest odpowiedzialna za codzienne wybory… Czytaj dalej »
Akcja "Ciepło bez smogu"
Jaki jest najbezpieczniejszy sposób ogrzewania mieszkania? Taki, który nie dymi, nie wybucha, nie zatruwa czadem, nie powoduje pożaru. Przy tym jest najskuteczniejszy… Czytaj dalej »
Energetyka wiatrowa
Projekt Polityki Energetycznej Polski przedstawiony przez resort energii zakłada stopniowe odchodzenie od energetyki wiatrowej na lądzie. Kluczową rolę odgrywać… Czytaj dalej »
Gospodarka drewnem
Jak wygląda gospodarka drewnem na przykładzie terenu poklęskowiego w nadleśnictwie Trzebciny, gdzie trąba powietrzna w 2012 r. zniszczyła setki hektarów… Czytaj dalej »
O problemie kłusownictwa
Jesień i zima to tzw. sezon na uprawianie tego procederu. Kłusownictwo to nie tylko mordowanie bezbronnych zwierząt "dla sportu", to też duża ingerencja w… Czytaj dalej »
Konkurs "Przyroda i architektura województwa kujawsko-pomorskiego"
"Przyroda i architektura województwa kujawsko-pomorskiego" to temat konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych, który podsumowany został uroczystym… Czytaj dalej »
Realizacja programu "Czyste powietrze"
Jakim zainteresowaniem cieszy się w Kujawsko-Pomorskiem ogólnokrajowy program antysmogowy? W całym kraju 12,5 tys. osób złożyło kompletny wniosek w ramach… Czytaj dalej »
Zimowe łowy
Dlaczego myśliwi polują, czy jest to potrzebne i czy faktycznie łowiectwo to nie tylko pozyskiwanie mięsa, ale przede wszystkim ochrona przyrody? Czytaj dalej »