Język polski, angielski, historia czy biologia? Kujawsko-Pomorska e-Szkoła zaprasza
Jakie były skutki upadku powstania listopadowego? Czego dotyczą prawa Mendla? Jaką funkcję pełni zaimek? - na te pytania uczniowie znajdą odpowiedzi w tym tygodniu w popołudniowej Kujawsko-Pomorskiej e-Szkole.
Poniedziałkowe (9 listopada) spotkanie z e-Szkołą rozpocznie się od lekcji języka polskiego. Tematem będzie literacki obraz artysty i jego człowieczeństwa. - Uczniom, którym problemy sprawia gramatyka rodzimego języka polecamy zajęcia poświęcone zaimkom. Zapraszamy także na lekcję wiedzy o społeczeństwie, podczas której mowa będzie o tolerancji i sposobach rozwiązywania konfliktów. Na zakończenie dnia proponujemy zajęcia z historii. Uczniowie przeniosą się wirtualnie za ocean, by dowiedzieć się, jak żyli mieszkańcy Stanów Zjednoczonych w drugiej połowie XIX wieku – czytamy w zapowiedziach.
We wtorek (10 listopada) w e-szkole będzie o uzależnieniach i wypadkach w języku angielskim. Zaplanowano też lekcję historii poświęconą skutkom upadku powstania listopadowego. - Tegorocznych maturzystów zachęcamy do obejrzenia zajęć z matematyki. Będzie to okazja, by rozwiązać przykładowe zadania z zakresu kombinatoryki i rachunku prawdopodobieństwa, które mogą pojawić się na egzaminie na poziomie rozszerzonym – zapowiadają w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej.
W środę (11 listopada) zajęć nie będzie, a w czwartek (12 listopada) zaplanowano cotygodniowe spotkanie z księdzem Dawidem Wasilewskim. Tematem rozważań będzie radość dnia codziennego. W programie także lekcja języka polskiego, podczas której omawiana będzie druga część „Dziadów” Adama Mickiewicza oraz zajęcia z biologii, których tematem będą mutacje genowe. Dla miłośników reakcji chemicznych będzie lekcja poświęcona łączeniu kwasów z tlenkami metali i reakcjami zasad z tlenkami niemetali.
Na zakończenie szkolnego tygodnia, w piątek (13 listopada) zaplanowano lekcję fizyki. Uczniowie dowiedzą się, jak powstają wyładowania elektryczne. W programie także: zajęcia z gramatyki języka niemieckiego i angielskiego i biologia.
Zajęcia można oglądać na czterech kanałach: YouTube, Facebook (profil: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła), edupolis.pl i kujawsko-pomorskie.pl.