Sport jest znakomitym sposobem na spędzanie czasu ze swoim zwierzęciem. Powinien dostarczać dużo satysfakcji i radości obu stronom. Jak postępować z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi, żeby była to dla nich zabawa, a nie cierpienie? Czym różni się trening od tresury i dlaczego ta druga forma może być niebezpieczna? Jakie są plusy a jakie minusy tresury zwierząt. Czy cyrk to odpowiednie miejsce dla zwierząt? Jaką rolę pełni ogród zoologiczny? Co myśleć o egzotycznych dyscyplinach sportowych w których uczestniczą zwierzęta, np: wyścigach ślimaków i karaluchów, zapasach wielbłądów, czy koszykówce słoni.
Gośćmi Małgorzaty Burchardt byli: doktor Dominika Gulda i doktor Monika Lik z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.
Kilkanaście lat temu był to temat tabu, dziś już powszechny, nawet modny. Wizyta w gabinecie psychologicznym już bez stygmatu. Gabinetów jest coraz więcej. Dostęp jest bardziej powszechny. W audycji Sławy Skibińskiej-Dmitruk o działalności psychologów, o dylematach tego środowiska i problemach zawodowych. Jedną z dotkliwszych dolegliwości psychologów okazuje się być pewna łatwość w otwieraniu gabinetów terapii. Konsultant wojewódzki w dziedzinie psychologii klinicznej widzi w tym duże zagrożenie.
O Tatarach Krymskich mówiąc najogólniej. Publicystyka Żanety Walentyn i Andrzeja Krystka.
Unijny program Erasmus to nie tylko międzynarodowa wymiana studentów. Daje także nowe możliwości uczniom i nauczycielom ze szkół różnego szczebla. W jaki sposób międzynarodowe kontakty zmieniają oblicze szkoły? Co dają uczniom? W jaki sposób unowocześniają naukę? O tym w audycji Michała Słobodziana, na przykładzie Szkoły Podstawowej nr 41 w Bydgoszczy.
O pakiecie onkologicznym w audycji publicystycznej Magdy Jasińskiej.
Czy w regionie nadal potrzebny jest zdun? Kto jeszcze naprawia blisko 100-letnie maszyny do szycia? Jak zmieniła się rola krawcowej na przestrzeni lat? Sprawdzamy, czy zawody popularne w czasach naszych dziadków, mają jeszcze racje bytu we współczesnych czasach. Odwiedzamy warsztaty i specjalistów, którzy sami o sobie mówią "dinozaury" oraz ludzi, którzy w zawodach z przeszłości odnaleźli swoją pasję i wprowadzili je w XXI wiek. Zaprasza Robin Jesse.
Gdyby żył, 22 marca obchodziłby 60. rocznicę urodzin. W kwietniu minie 13 lat, gdy odszedł. Jacek Kaczmarski, poeta, prozaik, kompozytor, twórca i wykonawca piosenek o tematyce historycznej i społeczno-politycznej. Bard "Solidarności" i sumienie narodu. Autor "Murów" i "Snu Katarzyny II". Jacka Kaczmarskiego wspominała Ewa Dąbska.
O edukacji domowej, która jest alternatywą dla tradycyjnej szkoły. Co sprawia, że część rodziców rezygnuje z wysyłania dzieci do szkoły? Jakie plusy a jakie minusy ma nauka w domu? Czy dzieci uczone w domu radzą sobie lepiej w życiu niż ich koledzy ze szkoły? Zaprasza Michał Słobodzian.
W Światowym Dniu Zespołu Downa mówimy o problemach ludzi dotkniętych tą wadą genetyczną i pytamy, na jaką pomoc mogą liczyć? Audycja Adriany Andrzejewskiej i Michała Zaręby.
Integracja i inspirujące spotkania, które uatrakcyjniają życie na emeryturze. Do tego wymiana doświadczeń, na której korzystają młodsi i starsi. W audycji mówimy o Dialogu Pokoleń, projekcie realizowanym w Kruszwicy przez Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju AMICUS. Czego seniorzy mogą nauczyć się od przedszkolaków. Dlaczego wspólnie z babcią czy dziadkiem warto wyjechać na majówkę?
Zobacz także