3 kwietnia 2023
O tym rozmawiać będziemy z Ireneuszem Nitkiewiczem z Fundacji Chcepomagam i Michał Piszczek "Serce Torunia".
Strategiczne partnerstwo na wszystkich możliwych poziomach ze Stanami Zjednoczonymi zaproponował w Waszyngtonie premier Mateusz Morawiecki. Co to może oznaczać… Czytaj dalej »
Małe, czasem nawet dwuosobowe klasy. Indywidualne podejście do każdego ucznia. Szeroka oferta edukacyjna - od przedszkola po szkoły średnie. Wszystko po to… Czytaj dalej »
Mówimy czym jest Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa. Kto ją współtworzy? Kto może z niej korzystać? Na jakich zasadach? Jakie dzieła mogą do niej trafić?… Czytaj dalej »
Debiut fonograficzny pani Reginy Wasilewskiej. Każdy wiek jest dobry, by zacząć spełniać swe marzenia. Pani Regina Wasilewska z Bydgoszczy w wieku 85 lat… Czytaj dalej »
Wizyta w Borach Tucholskich i na Kujawach by dowiedzieć się jak kiedyś obchodzono Wielkanoc. Czym był „pogrzeb śledzia”, co to znaczy „wybijanie żuru”… Czytaj dalej »
Czy każdy z nas może być odbiorcą kultury? Jeszcze do niedawna z odpowiedzią na to pytanie byłby problem, od kilku lat sytuacja mocno się zmienia. Osoby… Czytaj dalej »
Już po raz trzydziesty w Toruniu spotykają się naukowcy, przedsiębiorcy, dyplomaci, przedstawiciele rządu, samorządowcy i parlamentarzyści , by, ponad podziałami… Czytaj dalej »
W niedzielę w "Regionalnym Punkcie Widzenia" podsumujemy Tydzień Języka Ojczystego. Cykl wydarzeń pod tym hasłem odbył się w Bydgoszczy. Na zainteresowanych… Czytaj dalej »
Polskie służby zatrzymały kolejnego mężczyznę podejrzewanego o szpiegostwo na rzecz Rosji. Miał zbierać informacje o infrastrukturze krytycznej między… Czytaj dalej »
Rozmawiamy o zbliżającym się Światowym Dniu Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej… Czytaj dalej »