W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek, spotkanie z dziennikarzem i pisarzem Przemysławem Semczukiem, autorem książki o seryjnym mordercy. Joachim Knychała, zwany Frankensteinem, terroryzował Śląsk w połowie lat 70-tych. To drugi morderca ze Śląska szczegółowo opisany i przebadany przez Semczuka. Wcześniej opisał sprawę "Wampira z Zagłębia". Tym razem jednak zaproponował czytelnikom historię fabularyzowaną. Jak zbierał materiały, analizował swojego bohatera, jak opisał Śląsk i pracę milicji.
W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek, spotkanie z twórcami i bohaterami trwającego w Toruniu "Coperniconu". Festiwal Fantastyki "Copernicon" to 1300 godzin programu, 500 twórców, 300 wolontariuszy, 70 gości. Bloki LARP, gier bitewnych, planszowych, kino, RPG, blok literacki, azjatycki czy popkulturowy. Dlaczego i za co młodzi ludzie kochają fantastykę? Czy można spojrzeć na nią w sposób naukowy? Na czym polega magia miasta i jakich bohaterów najczęściej można spotkać na ulicy? O tym wszystkim w rozmowie z Anetą Jadowską, toruńską pisarką, oraz organizatorami "Coperniconu": Anią Piechocką, Martyną Wojtczak oraz Michałem Kurasem.
Audycja Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek.
Toruń na starej fotografii, Toruń, którego dziś nie ma, na zdjęciach fotoreportera Andrzeja Kamińskiego. Czarno-białe fotografie ilustrują historię miasta w latach 1960-2000. To ludzie, architektura i wydarzenia. Miejsca, które dziś już nie istnieją, jak basen Wodnik, lub były budowane, jak Planetarium czy Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Wystawie prezentowa jest na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Dostępny jest również album ze zdjęciami. Toruniu sprzed lat wspominają Aleksandra Mierzejewska, kuratorka ekspozycji, oraz autor zdjęć Andrzej Kamiński. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
Iwona Muszytowska-Rzeszotek zaprosiła na jedną z ostatnich wizyt w Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W poniedziałek 4 września muzeum zostanie zamknięte, ale tylko na czas kapitalnego remontu. W programie Nina Mazurkiewicz opowiadała jak tworzyła to miejsce przy ulicy Kopernika w latach 60' XX wieku. Dyrektor Muzeum Okręgowego Marek Rubnikowicz oraz kustosz Michał Kłosiński zdradzili, jak Dom Mikołaja Kopernika będzie wyglądał po remoncie.
Zobacz także