Jest czołową przedstawicielką polskiej neoawangardy oraz sztuki konceptualnej, współtworzyła ruch feministyczny w Polsce i na świecie, w swojej sztuce podejmowała wątki erotyczne, które zazwyczaj blokowała cenzura - Natalia LL w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej od kilku dni prezentuje swoją retrospektywną wystawę. Jest to największa ekspozycja jej prac przygotowana z okazji jej 80. urodzin. Nieprzypadkowo wystawę otwarto w Toruniu. Pierwszy sukces w 1962 roku odniosła właśnie w tym mieście. Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Studenckiej zdobyła I miejsce. W audycji relacja ze spotkania z artystką oraz rozmowa o jej twórczości z kuratorem wystawy, Mateuszem Kozierackim.
W audycji zaglądamy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni gdzie trwa 25. jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny dla dzieci i młodzieży. W tym roku przed komisją trzy grupy wiekowe, 55 uczestników z 14 krajów m.in. z Włoch, Niemiec, Singapuru, Białorusi, Kanady, Korei, Polski po raz pierwszy także z Islandii. A u nas w programie muzyki Fryderyka Chopina także nie zabraknie ale przede wszystkim rozmowa o znaczeniu festiwalu z organizatorami, członkami jury, pianistami, laureatami oraz uczestnikami konkursu. Naszymi rozmówcami byli m.in. Agnieszka Brzezińska dyr. Ośrodka Chopinowskiego, Piotr Paleczny i Paweł Wakarecy.
W audycji spotkanie z kolekcjonerem Krzysztofem Musiałem, na dwóch wystawach prezentowanych w Toruniu. W Centrum Sztuki Współczesnej - "Tu jesteśmy", prezentacja twórczości 94 artystów oraz 230 prac malarskich i rzeźb, pochodzących z kolekcji jednego z najwybitniejszych polskich kolekcjonerów Krzysztofa Musiała, która tworzona jest od ponad 25 lat i liczy dziś ponad 1000 obiektów. W Toruniu prezentowane są prace, które powstały po 1945 roku: Katarzyny Kobro, Aliny Szapocznikow, Mirosława Bałki czy Władysława Strzemińskiego. To wyjątkowy obraz historii sztuki polskiej. W Muzeum Podróżników sztuka artystów z Bali. Z Krzysztofem Musiałem rozmawialiśmy nie tylko o wystawach, ale także o tym, jak tworzy się kolekcje.
W pierwszą sobotę maja gościem audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek był Steve Nash - artysta, który połączył w jednym projekcie: Orkiestrę, DJ-ów oraz raperów. Premiera projektu połączenia stylistyk, instrumentów oraz muzycznych światów, miała miejsce 13 grudnia 2014 roku w toruńskim Dworze Artusa. Efektem współpracy jest debiutancka płyta artysty pt."Out of Fade", która także zabrzmiała w sobotnim spotkaniu.
Zobacz także