Zobacz także
5 lutego 2025 (powtórka)
W ciągu ostatnich lat wiele się zmieniło na rynku pracy. Pojawiły się nowe zawody, a niektóre już wygasły. Popularnością cieszy się m.in. praca zdalna… Czytaj dalej »
4 lutego 2025
Uniwersytet Warszawski po raz 14. zorganizował plebiscyt na Słowo Roku. Jakie słowa zdominowały publiczny dyskurs w 2024 roku? O tym w rozmowie z doktorem… Czytaj dalej »
3 lutego 2025 (powtórka)
Rozmawialiśmy o odpowiedzialności. Czym ona jest? Na jakie rodzaje można ją podzielić i jaką mają wspólną cechę? Na ten temat debatowali Ewa Dąbska-Wieczorkowska… Czytaj dalej »
31 stycznia 2025
Rozmowa o pozytywnym myśleniu i jego roli w naszym życiu. Nad tym zagadnieniem debatowały Ewa Dąbska-Wieczorkowska i dr Elżbieta Okońska, prodziekan Wydziału… Czytaj dalej »
30 stycznia 2025
Powracamy jeszcze na chwilę do AI w sztuce, a później poruszymy temat zagrożeń na rynku pracy - czy AI jest dla nas konkurencją? Gościem „Radiowej Akademii… Czytaj dalej »
29 stycznia 2025 (powtórka)
Jak to jest z dobrocią i hojnością Polaków? Fakt, potrafimy się zjednoczyć w szczytnym celu, ale dość rzadko i na „hurra”. Jednak gorzej wygląda sytuacja… Czytaj dalej »
28 stycznia 2025 (powtórka)
Nauczyciel, mistrz, mentor, przewodnik, autorytet, idol. O znaczeniu tych słów i o tym, jak to dziś jest z mistrzami i autorytetami rozmawialiśmy z doktorem… Czytaj dalej »
27 stycznia 2025
Rozmowa o stawianiu granic w kontaktach z naszymi rodzicami, jak sobie z tym radzić, żeby nikogo nie urazić, jak podejmować własne decyzje. Nad tym zagadnieniem… Czytaj dalej »
24 stycznia 2025 (powtórka)
Inteligencja... Współczesna nauka wyróżnia rozmaite przykłady inteligencji. Czy istnieje inteligencja moralna? O tym z prof. Piotrem Domerackim, etykiem i… Czytaj dalej »
23 stycznia 2025
Media społecznościowe zostawia cyfrowe ślady, a te jako dane przyczyniły się do powstania sztucznej inteligencji. Nie ma jednak jednego ojca AI, która jest… Czytaj dalej »