Zobacz także
20 stycznia 2025 (powtórka)
Jak w świecie nastawionym konsumpcyjnie żyć w zgodzie z zasadami, którymi się kierujemy, które wchłonęliśmy z wychowaniem i chcielibyśmy przekazać je… Czytaj dalej »
17 stycznia 2025 (powtórka)
Ciekawość jest cnotą, czy może „pierwszym stopniem do piekła”? Jak ją odróżnić od „ciekawskowości”? Może być kluczowym narzędziem do poznania… Czytaj dalej »
16 stycznia 2025
Tym razem Ewa Kurzawa i dr Maciej Kawecki - Prezes Instytutu Lema, popularyzator nauki - wzięli pod lupę sztuczną inteligencję. Czy rzeczywiście „sztuczną”… Czytaj dalej »
15 stycznia 2025 (powtórka)
Otyłość - oznaka dostatku czy wręcz przeciwnie? Czy nadwaga świadczy o pozycji społecznej? Im mniej zasobny porftel tym większa nadwaga? O naszych słabościach… Czytaj dalej »
14 stycznia 2025
Etykieta w komunikacji – zwłaszcza tej cyfrowej. Wraz z doktorem Miłoszem Kłobukowskim rozwijamy to zagadnienie. Czytaj dalej »
10 stycznia 2025
Atmosfera w pracy odgrywa dużą rolę. Zwraca się uwagę na to, żeby była jak najlepsza. Jednak co w ogóle oznacza, czy faktycznie jest potrzebna? Swoją… Czytaj dalej »
9 stycznia 2025
Jak odnieść się do – nie zawsze mądrych i bezpiecznych – wakacyjnych pomysłów nastolatka? Zabraniać czy akceptować? Odpowiedzi szukał Robert Rejniak… Czytaj dalej »
8 stycznia 2025 (powtórka)
Do naszego ulubionego socjologa przychodzą goście. Czy staropolskie "Gość w dom, Bóg w dom" jeszcze obowiązuje? Kogo przyjmujemy w gości? Jakie praktyki… Czytaj dalej »
7 stycznia 2025
Choć już święta Bożego Narodzenia za nami, to ponownie przyjrzeliśmy się tematowi kolędowania. Ile lat trwa ta tradycja i jaką w historii pełniła funkcję?… Czytaj dalej »
6 stycznia 2025
Czym jest etyka mózgu i czy w ogóle istnieje takie połączenie? Zastanawiali się nad tym Ewa Dąbska-Wieczorkowska i prof. Piotr Domeracki, filozof i etyk… Czytaj dalej »