Zobacz także
3 października 2024
Bardzo często, mówiąc o relacjach międzyludzkich, myślimy o rodzicach, rodzeństwie, czy dziadkach. Jednak trzeba tez zwrócić uwagę na to, jak dogadujemy… Czytaj dalej »
2 października 2024 (powtórka)
Zrozumienie młodego człowieka momentami nie jest łatwą sztuką. Mówi krótko, niewyraźnie i posługuje się skrótami myślowymi. Jaką rolę odgrywa w tym… Czytaj dalej »
1 października 2024 (powtórka)
„Wyjmujemy karteczki”, „do tablicy” – to wyrażenia, które wszyscy pamiętamy ze szkoły i które w języku szkolnym nadal funkcjonują. Pojawiają… Czytaj dalej »
30 września 2024 (powtórka)
Inteligencja... Współczesna nauka wyróżnia rozmaite przykłady inteligencji. Czy istnieje inteligencja moralna? O tym z prof. Piotrem Domerackim, etykiem i… Czytaj dalej »
27 września 2024 (powtórka)
Krytyka i jej rola w naszej codzienności. Czy może pomóc? Zmotywować? Czy źle wyrażona może zaszkodzić adresatowi, odbierając chęć do dalszego funkcjonowania?… Czytaj dalej »
25 września 2024 (powtórka)
Dziś rozmawialiśmy o dwóch kryzysach - i ani słowa o gospodarce. Kryzys wieku średniego i kryzys związku, czyli o związku kryzysów opowiadał prof. Tomasz… Czytaj dalej »
24 września 2024 (powtórka)
Z drem Miłoszem Kłobukowskim rozmawiamy o rozmowie. Dlaczego tak trudno nam się porozumieć i dlaczego monolog coraz częściej zastępuje dialog. Do odsłuchania… Czytaj dalej »
23 września 2024 (powtórka)
Czy gniew to coś złego? Czy istnieje dobry gniew? Jak nad nim zapanować, żeby nie przejął nad nami kontroli? O tym opowiadał prof. Piotr Domeracki, etyk… Czytaj dalej »
20 września 2024 (powtórka)
Nadwrażliwość emocjonalna – wada czy zaleta? Ta cecha objawia się dość wcześnie, nawet w latach dzieciństwa. Czym ona jest? Jak wygląda funkcjonowanie… Czytaj dalej »
19 września 2024
Jak być dobrym i wyrozumiałym rodzicem? Przymykanie oka raczej nie jest prawidłowym wyborem. Gdzie znajduje się „nieprzekraczalna granica” i jak ją wyznaczyć… Czytaj dalej »