13 kwietnia 2025 – A może Katolicki Klub Seniora?
2025-04-12
6 kwietnia 2025 – Pozwólcie mi odejść do domu Ojca cz. II
2025-04-04
Papież bardzo cierpiał na długo przed kwietniem 2005 roku. Przeszedł kilka operacji, zmagał się z wieloma dolegliwościami, choroba Parkinsona uniemożliwiała mu swobodne oddychanie i przełykanie. Ojciec Święty umierał na oczach świata, chociaż rozważał możliwość ustąpienia.
O szczegółach pontyfikatu i ostatnich chwilach życia Jana Pawła II dowiadujemy się z publikacji pt. „Największy z rodu Polaków” Jolanty Sosnowskiej. Komentarzem do książki są fotografie Adama Bujaka. Powtórka audycji tego samego dnia o godz. 23:00.
30 marca 2025 – Pozwólcie mi odejść do domu Ojca cz. I
2025-03-28
Śmierć Jana Pawła II przeszła do historii. Na całym świecie ludzie modlili się za jego duszę. Katolików, prawosławnych, protestantów, muzułmanów i żydów połączyła żałoba. Miliony ludzi pożegnały Ojca Świętego w Rzymie, a za pośrednictwem telewizji, aż dwa miliardy mieszkańców ziemi. Wielu przystąpiło wówczas do spowiedzi św. Rzeczywistą skalę wydarzeń sprzed 20 lat postanowili przypomnieć twórcy filmu „21.37”.
Powtórka audycji tego samego dnia o godz. 23:00.
23 marca 2025 – O. Kazimierz Łabiński i koronacja w Markowicach
2025-03-21
Organizował chóry, teatry, przedszkola, miejsca nauczania, pielgrzymki zagraniczne. Od 1964 roku był proboszczem w parafii Nawiedzenia NMP w Markowicach i kustoszem tamtejszego sanktuarium. To on odpowiadał w dużej mierze za organizację największego wydarzenia religijnego na Kujawach w okresie Polski Ludowej – koronacji cudownej figury Maryi z Dzieciątkiem w Markowicach. W tym roku mija 60 lat od tego wydarzenia. Gościem audycji był Bartłomiej Gapiński.
Powtórka audycji tego samego dnia o godz. 23:00.
16 marca 2025 – Wakacje z misją
2025-03-14
9 marca 2025 – Lucyna, po co ci to?
2025-03-06
Jej życie było bardzo trudne. Pewnego dnia zawołała do Boga i... znalazła książkę, która wszystko zmieniła. Po nagłej śmierci męża złożyła Jezusowi przysięgę. Żyła zwyczajnie, wychowała dzieci, doczekała się wnuków, aż w pewnym momencie Bóg zapragnął, by o jej przyrzeczeniu dowiedział się świat. Powtórka audycji tego samego dnia o 23:00.
2 marca 2025 – Sakrament Święty. Namaszczenie chorych cz. II (powtórka)
2025-03-02
Świat wypiera prawdę, dotyczącą natury ludzkiej, nie chce widzieć starości, bólu i kalectwa. Choroba i śmierć są jednak wpisane w egzystencję człowieka. Stąd namaszczenie chorych, uzdrawiający sakrament udzielany w imię Jezusa Chrystusa. Jest ostatnim w szeregu świętych namaszczeń, jednoczy chorego z męką Zbawiciela, przywraca zdrowie gdy służy to jego zbawieniu, umacnia, daje pokój i odwagę. Ten sakrament przygotowuje człowieka na ostateczną walkę i przejście do życia wiecznego.
23 lutego 2025 – Sakrament Święty. Namaszczenie chorych cz. I (powtórka)
2025-02-23
Co to jest wiatyk, ostatnie namaszczenie i sakrament chorych? Jakie doświadczenia mają kapłani, którzy ich udzielają? Po co przyjmować sakrament namaszczenia chorych i czy można go udzielić osobie nieprzytomnej albo nieochrzczonej?
16 lutego 2025 – Gdyby była jak ziarnko gorczycy
2025-02-14
Wystarczy wierzyć, by działy się cuda. Ten prosty przekaz nawiązuje do słów samego Jezusa: „Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie”: »Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze!«, a byłaby wam posłuszna”. Ks. Rafał Jarosiewicz od lat ewangelizuje z osobami, które doświadczyły Boga. Niedawno pojawili się w bydgoskiej Bazylice i poprowadzili „Tydzień dla Jezusa. Rekolekcje z mocą”. Tym razem działy się cuda.
Powtórka audycji tego samego dnia o godz. 23:00.
9 lutego 2025 – Siła, która trzyma przy życiu
2025-02-07
Kondycja duchowa wpływa na zdrowie fizyczne. Ten fakt w przypadku chorób onkologicznych ma wyjątkowe znaczenie. Dlatego w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, 15 lat temu, powołano pierwszy w Polsce Zespół Wsparcia Duchowego. W jego skład wchodzi Zakład Psychologii Klinicznej i Kaplica pw. św. Michała Archanioła. W Roku Jubileuszowym można uzyskać w niej specjalne łaski. Codziennie modlą się tu chorzy, ich rodziny, personel medyczny.
Powtórka audycji tego samego dnia o godz. 23:00.
Cykl audycji publicystycznych o wierze i duchowości człowieka, dokumentujący najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego. Religijne spory, problemy etyczne i filozoficzne, sens Ewangelii i nauki Chrystusa. Reportaże, informacje, wywiady, komentarze i historie zwykłych ludzi dotyczące uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a także godności, prawa naturalnego i moralności.
Dylematy sumienia, poszukiwanie prawdy i odwieczny problem wyboru odsłaniają kondycję człowieka. W zderzeniu z indolencją religijną, liberalizmem i chrystofobią zmuszają do refleksji.
Dylematy sumienia, poszukiwanie prawdy i odwieczny problem wyboru odsłaniają kondycję człowieka. W zderzeniu z indolencją religijną, liberalizmem i chrystofobią zmuszają do refleksji.
W niedziele o godz.7.05 zaprasza Ewa Dąbrowska.
Powtórka audycji o godz. 23.00.
Ewa Dąbrowska / ewadabrowska@radiopik.pl