duży kontrast mapa strony
Strona startowa » Sport »
Reportażownia

Sport

Dookoła Algarve - Kwiatkowski drugi, Roglic wygrał wyścigMichał Kwiatkowski (Sky) zajął drugie miejsce w zakończonym w niedzielę na wzgórzu Malhao wyścigu kolarskim Dookoła Algarve. Zwycięzcą pięcioetapowej imprezy został Słoweniec Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo), który utrzymał niewielką przewagę nad Polakiem. Ostatni etap wygrał po ataku w końcówce podjazdu Portugalczyk Amaro Antunes (W52), wyprzedzając o 12 sek ... Rafał Omelko zdobył w niedzielę dwa złote medale podczas Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Fot. PAP/Tytus ŻmijewskiLekkoatletyczne HMP w Toruniu - dziewięć medali dla lekkoatletów z Kujaw i PomorzaŁącznie dziewięć medali zdobyli reprezentanci naszego regionu w lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. Najlepiej spisali się lekkoatleci Zawiszy Bydgoszcz, którzy zdobyli sześć krążków. Niedzielną gwiazdą zawodów był Rafał Omelko, który zdobył złote medale na 200 i 400 metrów. Omelko na 200 m wynikiem 21,14 poprawił rekord życiowy, a na ... Koszykarze Stelmetu Zielona Góra cieszą się z wywalczenia pierwszego w bieżącym sezonie trofeum. Fot. PAP/Leszek SzymańskiPuchar Polski koszykarzy - Anwil Włocławek przegrał ze Stelmetem w finaleMistrz kraju Stelmet BC Zielona Góra pokonał w Warszawie w finale Pucharu Polski Anwil Włocławek 79:57 (14:13, 16:10, 21:14, 28:20) i wywalczył trofeum po raz drugi w historii. Z pierwszego sukcesu cieszył się w 2015 roku w Gdyni. Najlepszym zawodnikiem turnieju i finału (MVP) został rozgrywający Stelmetu BC Łukasz Koszarek. Nagrody wręczali wraz z prezese ... I liga koszykarzy - minimalna porażka Noteci i zwycięstwo AstoriiW 23. kolejce I ligi koszykarzy Noteć Inowrocław przegrała na wyjeździe 57:69 z Kotwicą Kołobrzeg. Co gorsza w końcówce meczu kontuzji doznał Bartosz Pochocki. Zawodnik Noteci nie zagra już w tym sezonie. Z kolei zwycięstwo odniosła Astoria Bydgoszcz, która po dogrywce pokonała na wyjeździe 86:80 meritumkredyt Pogoń Prudnik i opuściła ostatnie miejsce w ta ... Futsal Ekstraklasa - remis FC ToruńW 16. kolejce Futsal Ekstraklasy piłkarze FC Toruń zremisowali u siebie 2:2 z Piastem Gliwice. W 17. serii spotkań torunianie zmierzą się na wyjeździe z Solne Miasto Wieliczka. Mecz zaplanowano na sobotę 4 marca. wyniki 16. kolejki: sobota (18.02.2017) FC Toruń - Piast Gliwice 2:2 Red Dragons Pniewy - Gatta Active Zduńska Wola 1:3 AZS Uniwersytet Gd ... Justyna Kowalczyk (na zdjęciu) w mistrzostwach świata w Lahti celuje w medal właśnie na dystansie 10 km klasykiem. Fot. PAP/EPA/VALDA KALNINAPŚ w biegach - Kowalczyk piąta w Otepaeae, wygrana BjoergenJustyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce w biegu na 10 km techniką klasyczną narciarskiego Pucharu Świata w Otepaeae. Wygrała Norweżka Marit Bjoergen. Polka straciła do niej 1.19,7. Druga była Szwedka Charlotte Kalla, a trzecia Norweżka Heidi Weng. Otepaeae jest jednym z ulubionych miejsc startów Kowalczyk. Tam pierwszy raz w karierze stanęła na podium pucha ... Mimo porażki 1:3 siatkarki Giacomini Budowlanych Toruń mogły być zadowolone, że przeciwstawiły się zespołowi o zdecydowanie większym potencjale. Fot. PAP/Marcin BieleckiOrlen Liga - Budowlane Toruń postawiły się Chemikowi PoliceCzterech setów potrzebowały siatkarki Chemika Police, by wygrać w 20. kolejce Orlen Ligi na własnym terenie z Giacomini Budowlanymi Toruń. Policzanki, obrończynie mistrzostwa, nadal pozostają niepokonane na krajowym podwórku w sezonie 2016/2017. Chemik Police - Giacomini Budowlani Toruń 3:1 (23:25, 26:24, 25:23, 25:17) składy: Chemik: Werblińska (4 ... I liga siatkarek - Joker zakończył rundę zasadniczą na 3. miejscuW 22. kolejce I ligi siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie przegrały u siebie 2:3 z WTS Solną Wieliczką. W 22 spotkaniach podopieczne Andrzeja Nadolnego zgromadziły 41 punktów i zajęły 3. miejsce przed fazą play-off. W pierwszej rundzie fazy pucharowej zespół ze Świecia będzie rywalizował z SMS-em PZPS Szczyrk. Joker Mekro Energoremont Świecie - WTS ... Koszykarze Anwilu Włocławek osiągnęli już jeden sukces w bieżącym sezonie, bowiem w niedzielę wystąpią w finale Pucharu Polski 2017. Fot. facebook.com/AnwilWloclawekPuchar Polski koszykarzy - Anwil Włocławek w finale!Koszykarze Anwilu Włocławek pokonali Miasto Szkła Krosno 77:68 (19:6, 14:10, 24:20, 20:32) i w niedzielnym finale Pucharu Polski zmierzą się ze Stelmetem BC Zielona Góra, który był lepszy od PGE Turów Zgorzelec (69:64). Początek finału o 17:45. Włocławianie, którzy przed tygodniem przegrali w Krośnie (71:78) tym razem nie dali szans beniaminkowi. Kluczem d ... Marcin Lewandowski (na zdjęciu) z Zawiszy Bydgoszcz cieszy się z triumfu na 1500 metrów podczas lekkoatletycznych HMP w Toruniu. Fot. PAP/Tytus ŻmijewskiLekkoatletyczne HMP – pięć minimów na mistrzostwa Europy w Belgradzie. Triumf Marcina LewandowskiegoPierwszego dnia halowych mistrzostw Polski w Toruniu pięcioro lekkoatletów uzyskało minima uprawniające do startu w europejskim czempionacie w Belgradzie (3-5 marca). Kamila Siciarz w biegu na 60 m przez płotki poprawiła rekord świata juniorek wynikiem 8,00. Z kolei na 1500 metrów najlepszy był Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz. Zawodniczka AZS AWF Kr ...