duży kontrast mapa strony
Strona startowa »
Poniedziałek, 23 lipca 2018 r.   Imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy
  Paweł Skutecki Dlaczego Polska miałaby zrezygnować z obowiązkowych szczepień? Czy referendum konsultacyjne w sprawie Konstytucji RP powinno zawierać 10 pytań i czy proponowana data 10-11 listopada jest dobrym terminem do jego przeprowadzenia? Także o wyborach samorządowych. Rozmowa Dnia z Pawłem Skuteckim - posłem Kukiz'15.

Magda Jasińska: Dlaczego Polska ma zrezygnować z obowiązkowych szczepień? Pan wspiera ruchy antyszczepionkowe.

Paweł Skutecki: Nie ma ruchów antyszczepionkowych. Ja nie znam takich osób, które chciałby delegalizacji szczepień. My złożyliśmy obywatelski projekt ustawy w Sejmie podpisany przez ponad 120 tys. Polaków, który mówi o pewnym uporządkowaniu w ogóle systemu szczepień w Polsce, żeby on był logiczny i spójny, a media skupiły na tym, że chcemy braku obowiązku, na wzór tego co jest w większości krajów Unii Europejskiej. To nie jest projekt, który jest przeciwko szczepionkom czy szczepieniom, zachęcajmy - szczepmy, natomiast nie wszystkich, nie każdego, nie wszystkim! (...).

Nie przekonują pana słowa ministra zdrowia, że dobrowolność szczepień wpływa pozytywnie na populację i że stosunek korzyści do ewentualnych negatywnych skutków w przypadku stosowania szczepień wskazuje na to niosą one zdecydowanie więcej pozytywnych efektów?

Ja tego nie neguję, że jest więcej pozytywnych niż negatywnych efektów szczepień.

To może utrzymać obowiązek szczepień?

Nie możemy utrzymywać obowiązku szczepień w sytuacji, gdy ten system jest tak kulawy, kiedy lekarz nie ma czasu na zbadanie dzieciaka - o tym napisaliśmy w projekcie - żeby lekarz był zobowiązany do konkretnego wywiadu przed szczepieniem i po szczepieniu i żeby był potem ślad tego w dokumentacji medycznej, bo dziś nie ma. (...).

Komisja Europejska chce zwalczania zjawiska uchylania się od szczepień?

KE ma problemy zupełnie innej natury. Chodzi o zagrożenie epidemiologiczne w krajach, które w niekontrolowany sposób przyjęły tak wiele osób z innych kręgów kulturowych, oni mają zupełnie inne problemy. W większości krajów Unii nie ma obowiązku szczepień, a ta tak zwana "wyszczepialność" jest porównywalna do tej w Polsce.

Nawet pański klub się od pana odciął.

Klub się nie odciął od projektu, bo projekt jest obywatelski.

Mamy oświadczenie, że nie ma (klub dop. red) nic wspólnego z projektem ustawy znoszącej obowiązek szczepień.

Bo nie ma, bo to jest projekt obywatelski. Gdybyśmy chcieli zrobić projekt poselski to pewnie byśmy to zrobili, natomiast w tej kadencji jest taki układ w Sejmie jaki jest i projekty Kukiz'15 lądują w śmietniku, albo w zamrażalce (...). Mało który projekt tak szybko zdobył tyle podpisów. Mam nadzieję, że PiS zachowa się honorowo, dotrzyma słowa i nie wyrzuci projektu do kosza zanim zajmie się nim komisja. (...).

Pod jakim szyldem do wyborów samorządowych pójdzie w Bydgoszczy Kukiz'15?


W Bydgoszczy szykujemy dużą niespodziankę. O ile mnie nos nie myli to przemeblujemy lokalną scenę polityczną dość poważnie. Nie chcę zdradzać więcej szczegółów, ale nie rzucam takich słów na wiatr, bo szykujemy coś bardzo fajnego!

Ale nie idziecie w Bydgoszczy pod szyldem Kukiz'15?

Nie, w Bydgoszczy będziemy szli jako bardzo szeroka koalicja bardzo różnych ruchów obywatelskich, szyld Kukiz'15 by nam trochę dodał i trochę ujął, ale nie chcemy tego upolityczniać. (...).
POLECAMY

poniedziałek, 23 lipca 2018, godz.16:30

Bliżej życia Pozostawić, poprawić czy zamalować? Władze Bydgoszczy zastanawiają się ,co zrobić z muralem, który powstał na ścianie kamienicy przy ul. Nakielskiej. Malowidło powstało z inicjatywy marszałka województwa i miało być prezentem dla Bydgoszczy z okazji święta regionu. Przedstawia papieża Jana Pawła II w symboliczny sposób błogosławiącego Bydgoszcz. Wygląd muralu wielu osobom się nie podoba. O przyszłość malowidła zapytamy także naszych Słuchaczy w audycji "Bliżej życia". Zaprasza Michał Słobodzian.
Trzy sztylety

Szubinianie nie chcą jeździć do Nakła

Mieszkańcy gminy Szubin mają dość podróży do Nakła nad Notecią w celu odbioru prawa jazdy bądź rejestrowania pojazdów. Uważają, że wystarczyłaby reaktywacja odpowiedniego urzędu w ich mieście.
W petycji wystosowanej do Zarządu Powiatu Nakielskiego, mieszkańcy Szubina domagają się przywrócenia działalności w mieście filii Wydziału Komunikacji i Starostwa Powiatowego. W swojej petycji podkreślają, że stworzenie takiej filii ułatwiłoby funkcjonowanie zwłaszcza tym kierowcom, którzy udając się po prawo jazd ...

W Więcborku Sanepid wydał dzisiaj zakaz kąpieli

Jeziora na naszym regionie zagrożone są zakwitem sinic, pierwszy przypadek odnotowano w Więcbokru. Fot. archiwum PR PiK
Kąpielisko nad jeziorem Więcborskim zostało zamknięte z uwagi na sinice. Inne jeziora w naszym regionie również mogą być zagrożone są zakwitem tych bakterii. Sanepid może zamykać kolejne kąpieliska.
Pierwszy przypadek występowania sinic odnotowano w Więcborku
Sytuacja jest bardzo dynamiczna, największe upały dopiero przed nami. Tematu sinic nie można bagatelizować. Występowanie tych organizmów w akwenach stanowi zagrożenie dla zdrowia człowieka. Kontakt z sinicami mogą powodować oparzenia, bóle brzucha, gorączkę, wymioty, a nawet zapalenie płuc.

Kto na liście kandydatów na radnych wojewódzkich z listy PiS w regionie?

23 lipca w godzinach wieczornych poznamy nazwiska pierwszej "piątki" kandydatów na radnych wojewódzkich z listy PiS na Kujawach i Pomorzu
O nazwiskach, które figurują na liście tajemniczo wypowiada się poseł PiS Tomasz Latos
Ustalaniem nazwisk zajmował się 20 lipca w godzinach wieczornych komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Jak powiedział Polskiemu Radiu PiK poseł Tomasz Latos - trwają jeszcze końcowe uzgodnienia i ostatecznie nazwiska pierwszej "piątki" znane będą 23 lipca.

Po pożarze w Głogowie

Przez 10 godzin z żywiołem walczyło 156 strażaków. Fot. Archiwum
Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wczorajszego pożaru w przedsiębiorstwie EKOCHEM w podtoruńskim Głogowie.
Mówi prokurator rejonowy Prokuratury Toruń-Wchód Marcin Licznerski
Nikt nie ucierpiał, ale spłonęła część biurowa i produkcyjna tworzyw sztucznych. Firma szacuje straty na 5 - 6 mln zł. Badane będą wszystkie możliwe wersje - powiedział Polskiemu Radiu PiK prokurator rejonowy Prokuratury Toruń-Wchód Marcin Licznerski. Przez 10 godzin z żywiołem w niedzielę walczyło 156 strażak ...

Czas na sąd? Podejrzana o pomalowanie biur poselskich usłyszała zarzuty

Na oknach i przed lokalami 50-latka namalowała sprayem napisy "PZPR" i "Czas na Sąd Ostateczny". Fot. Archiwum
Zarzut propagowania ustroju totalitarnego usłyszała Elżbieta P. podejrzana o pomalowanie biur polityków Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie: posła Krzysztofa Czabańskiego i senatora Andrzeja Mioduszewskiego.
Mówi Janusz Biewald, prokurator rejonowy w Wąbrzeźnie
Chciała zaprotestować przeciwko zmianom w kraju - wyjaśniała w prokuraturze. Do zdarzenia doszło z piątku na sobotę w Wąbrzeźnie i Golubiu-Dobrzyniu. Na oknach i przed lokalami 50-latka namalowała sprayem napisy "PZPR" i "Czas na Sąd Ostateczny". Kobietę policja zatrzymała w Zbicznie, miała przy sobie farby. Elżbieta ...

Skutecki: szczepmy, natomiast nie wszystkich, nie każdego, nie wszystkim

Chcemy znieść obowiązek szczepień co nie oznacza, że jesteśmy przeciwko szczepieniom - powiedział w Rozmowie dnia - poseł Paweł Skutecki z Kukiz
- Chcemy znieść obowiązek szczepień co nie oznacza, że jesteśmy przeciwko szczepieniom - powiedział w Rozmowie Dnia poseł Paweł Skutecki z Kukiz'15.
Mówi Paweł Skutecki, poseł Kukiz'15
- Złożyliśmy obywatelski projekt ustawy w Sejmie podpisany przez ponad 120 tys. Polaków, który mówi o pewnym uporządkowaniu systemu szczepień w Polsce, żeby on był logiczny i spójny, a media skupiły na tym, że chcemy braku obowiązku, na wzór tego co jest w większości krajów Unii Europejskiej. To nie jest projekt, któ ...

Incydent na bydgoskim lotnisku

W czasie lądowania mała Cesna uderzyła o pas startowy i złamała elementy podwozia. Fot. Pixabay
Błąd pilotażu był najprawdopodobniej przyczyną wczorajszego wypadku na bydgoskim lotnisku - tak wynika ze wstępnych ustaleń Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych.
Mówi Andrzej Lewandowski, przewodniczący Państwowej Komisji
- Przedstawiciele komisji pojawią się w środę w Bydgoszczy, by potwierdzić te ustalenia - mówi Andrzej Lewandowski, przewodniczący Państwowej Komisji. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. W czasie lądowania mała Cesna uderzyła o pas startowy i złamała elementy podwozia. Pilotująca samolot 63-letnia kobieta był ...

Wypadek z udziałem tramwaju w Bydgoszczy

Jedna osoba jest ranna po zderzeniu samochodu osobowego i tramwaju w Bydgoszczy. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Jedna osoba jest ranna po zderzeniu samochodu osobowego i tramwaju w Bydgoszczy.
Do zdarzenia doszło przy skrzyżowaniu ulicy Toruńskiej i Spadzistej koło Stomilu. W skutek kolizji tramwaj jadący do Łęgnowa wypadł z szyn, podróżowało nim 15 osób. Osoba prowadząca samochód wyszła z niego o własnych siłach, ale została zabrana do szpitala na obserwację. Droga jest zablokowana. Aktualizacja: o god ...

23 koty w kawalerce w Bydgoszczy!

Zdumienie lokatorów bloku przy ul. Modrakowej w Bydgoszczy po tym jak jednej z lokatorek Pogotowie dla Zwierząt odebrało 23 koty. Fot. Nadesłane
Zdumienie lokatorów bloku przy ul. Modrakowej w Bydgoszczy po tym jak jednej z lokatorek Pogotowie dla Zwierząt odebrało aż 23 koty!
Mówią sąsiedzi Elżbiety M.
Zwierzęta żyły w skandalicznych warunkach: w ciasnej kawalerce, bez wody, jedzenia i tylko z dwiema kuwetami. Sąsiedzi nie podejrzewali, że 58-letnia Elżbieta M. mogła mieć aż tyle kotów. Interwencja Pogotowia dla Zwierząt, bydgoskich Animalsów i policji rozpoczęła się w piątek i trwała 18 godzin. Jak dowiedzieli ...

Wakacyjny PiKnik w Kowalewie Pomorskim

Wakacyjny PiKnik odwiedzi dzisiaj Kowalewo Pomorskie. W godz. od 9.00 do 12.00 dowiemy się, jakie atrakcje i imprezy kulturalne odbędą się w tym mieście. Fot. Archiwum
Wakacyjny PiKnik odwiedzi dzisiaj Kowalewo Pomorskie. W godz. od 9.00 do 12.00 dowiemy się, jakie atrakcje i imprezy kulturalne odbędą się w tym mieście.
Spotkamy się przy dawnych murach miejskich i opowiemy o ruinach zamku krzyżackiego. Następnie o klubie kolarskim UKS Sokół rozmawiać będziemy z trenerem i utytułowanymi zawodnikami. Z lokalnymi artystami namalujemy kowalewskie pejzaże. Zajrzymy również do świetlicy socjoterapeutycznej, by zobaczyć jak dzieciom mijają ...
Wąbrzeźno zaprasza!
Jubiler Domino
Abonament
Na antenie TVP 3 Bydgoszcz

poniedziałek, 23 lipca 2018, godz.17:30

"Region pełen lata" Cykl, w którym chcemy odkrywać różne zakątki naszego województwa, ludzi z nim związanych, a także informować o imprezach, które będą nam towarzyszyć w czasie tych wakacji. Będziemy podpowiadać, jak spędzać wolny czas w mieście i na wsi, na osiedlu i na łonie natury. Nie zabraknie też smaków regionu i przepisów kulinarnych. 
www.CZESCIauto24.pl
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę