Niedziela, 23 września 2018 r.   Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Pięknie i Koncertowo

Koncerty mają swój specyficzny nastrój... Nawet znane nuty i słowa w wydaniu "na żywo" potrafią zaskoczyć nowym rozwiązaniem, niespodziankami zaistniałymi tylko tutaj i tylko teraz. Czerpane z płyt przywołują ciepło wspomnienia, udostępnione przez przyjaciół pozwalają poznać koncertowe życie na innych falach, zarejestrowane w ciekawych miejscach, dają szansę poznać brzmienie scen klubowych i plenerowych... A przecież mogą być i te - najcieplejsze - najbliższe, bo też organizowane w studiu kujawsko pomorskiej rozgłośni...

17 września 2018 - Purpurowy wieczór: GLENN HUGHES

"The Voice of Rock" na naszej antenie
"The Voice of Rock" na naszej antenie
Trzeci poniedziałek września w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK, pozwoli nam przenieść się w czasie i przestrzeni do roku 1994 i spotkać się z rockową legendą, o której mówi się powszechnie "The Voice of Rock". 24 lata temu, 25 maja wieczór w Kawasaki był świętem dla japońskich fanów Głębokiej Purpury. Na scenie Club Citta wystąpił GLENN HUGHES, cząstka historii Deep Purple, ale też wspomnienie odsyłające do rockowych dziejów Trapeze czy Black Sabbath. Dzisiaj do tych znakomitych szyldów dopisalibyśmy również Black Country Communion, jednak japoński występ sprzed prawie ćwierć wieku był elementem światowego tournée promującego nowe dzieło w solowym dorobku Glenna, wydany w 1994 roku album "Fom Now On".

Mimo promocji nowego materiału, każde spotkanie z fanami jest dla Glenna Hughesa pokusą sięgnięcia po "purpurowe akcenty", w których historię i sukces wpisał się swoim nazwiskiem, talentem i charyzmą. Właśnie po te akcenty będziemy głównie sięgać czerpiąc z albumu pt. "Burning Japan Live", oficjalnie pierwszego koncertowego wydawnictwa podpisanego nazwiskiem GLENN HUGHES.
Glenn Hughes - Burning Japan Live
Glenn Hughes - Burning Japan Live
Korzystając ze swojego wkładu w legendę grupy Deep Purple, Glenn Hughes obudził w trakcie koncertu w Kawasaki nie tylko wspomnienia sztandarowe dla purpurowego zestawu, ale również te często pomijane, choć cenne, pochodzące z okresu, w którym w składzie Deep Purple znalazł się Tommy Bolin. Był to swego rodzaju ukłon w stronę amerykańskiego gitarzysty, zmarłego w 1976 roku Przyjaciela...

25 maja 1994 r. na scenie Club Citta w japońskim Kawasaki z Glennem Hughesem, bohaterem tego wieczoru wystąpili muzycy obecni na promowanej koncertem płycie "From Now On" :

Thomas Larsson – gitary i chórki
Eric Bojfeldt – gitary i chórki
John Levén – gitara basowa
Ian Haugland – perkusja
Mic Michaeli – instrumenty klawiszowe i chórki.

Niech dzisiejszy "purpurowy wieczór z oklaskami" będzie swoistym "treningiem" dla fanów Glenna Hughesa przed jesiennym spotkaniem z artystą.

W ramach trasy "Classic Deep Purple Live", 29 października GLENN HUGHES wystąpi przed polską widownią w warszawskiej "Progresji".

Sympatyków muzyki rockowej w jej klasycznym brzmieniu do wspomnień wspaniałego występu oraz wspólnych oklasków dla Glenna Hughesa namawia Adam Droździk.